21. 7. 2017

Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se i o prázdninách stále něco děje

Léto ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU nabídne zábavu pro všechny milovníky historie, umění či sběratelství. Návštěvníci mohou vidět řadu nových zajímavých výstav, zabavit se na doprovodném programu k výstavám či si zacvičit jógu pod širým nebem. Nudit se nebudou ani děti, pro které je připraveno zábavné tvoření či komentované prohlídky s princeznou.


„Během letních prázdnin mohou návštěvníci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU navštívit hned několik nových výstav. V muzeu je k vidění výstava svatebních oděvů a zvyklostí z let 1800 až 2000 s názvem Zlínské nevěsty. Krajská galerie otevře návštěvníkům 28. července výstavu zaměřenou na polskou malbu v rámci Nového zlínského salonu 2017 a neméně zajímavá je i výstava Sběratelské panenky Moniky a Nikol Chmelařových, která nabídne pohled na více než tisícovku panenek," uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o. K výstavám jsou připraveny komentované prohlídky i speciální doprovodný program.

Pracovníci oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně zvou děti i dospělé na vyšívací dílnu v rámi výstavy Zlínské nevěsty s názvem „Slečna Marie vyšívá výbavu", kde se nejen děti naučí různé stehy, aplikace i monogramy. Dílna je plánována na čtvrtek 27. července a 17. srpna. Svatební čelenky, náramky nebo brože z organzy, korálků a květin si děti vyrobí na dílně pojmenované „Slečna Marie se krášlí na svůj svatební den", která se bude konat 10. a 29. srpna. Větší skupiny se pak budou moci po celé prázdniny objednat na lektorský program „Svatba za časů prababičky Mařenky". Během léta bude muzem opět pořádat cukrářský kurz, na který se mohou zájemci přihlásit na telefonním čísle 573 032 326 nebo e-mailem na silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz. Zábavu na prázdninové dny nabídnou také muzejní expozice a výstavy v hájence u hradu Malenovice, v luhačovickém Zálesí
i v Napajedlích.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně přichystala pro děti tvořivé výtvarné dílny s letní tématikou. Každou středu po celé prázdniny od 14 do 17 hodin se mohou zabavit malováním či výrobou krásných předmětů souvisejících s prázdninami. Prázdninový program pro děti nabízí také obvodní knihovna na Jižních svazích. Pro dospělé návštěvníky připravili knihovníci Letní knižní výzvu, ve které mohou účastníci vyhrát knihu a roční registraci do knihovny. Soutěžit mohou až do 23. Září. V rámci cyklu Aktivně s knihovnou je pro všechny, kdo chtějí vyzkoušet jógu, připraveno prázdninové cvičení na platformě
14|15 BAŤOVA INSTITUTU, které se uskuteční ve středu 16. srpna v 17 hodin.

Tvořivé dětské výtvarné dílny pořádá i Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně. Ty se uskuteční v sobotu 22. července a 5. a 19. srpna vždy od 14 do 15.30 hodin.
Výstava Sběratelské panenky nabídne 25. července komentovanné prohlídky s princeznou, ukázky výroby realistických miminek a fotografování s miminky, které vypadají jako živé.
Více informací k výstavám a doprovodnému programu naleznete na www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | alena.babicova@14-15.cz
M| +420736 505 513