Program

1. 3. - 30. 4. 2017

Rudolf Kremlička (1886-1932): Cesta k modernímu obrazu

Výstava výběrově představí dílo jednoho ze zakladatelů českého moderního umění. V několika desítkách prací zapůjčených z významných sbírkových institucí soustředí široký pohled na stěžejní oblasti autorova malířského projevu, charakterizovaného prolínáním figurálních motivů s krajinomalbou. Komentované prohlídky s kurátorkou výstavy: 11. 4. a 25. 4. v 17.00 hodin

Rudolf Kremlička (1886-1932): Cesta k modernímu obrazu

12. 4. - 18. 6. 2017

Čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu

Výstava více než dvaceti projektů, skic a fotografií představí hotely, vily, úpravy nábřeží, či pláží, které navrhli čeští, anebo s českými zeměmi úzce spjati architekti, pro oblast chorvatského Jadranu. Jsou zde zastoupena díla Jana Kotěry, Carla Seidla, Emila Králíčka, Josefa Schulza, Adolfa Loose, Josefa Hoffmanna, Augusta Johana Bělohlávka, Matěje Blechy a dalších. Vernisáž výstavy se uskuteční 12. 4. 2017 v 17.00 hod.

Čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu

22.3. - 30. 4. 2017

Jan Sokol – architekt

Výstava prostřednictvím plánů, fotografií a dobových publikací představuje významného českého tvůrce Jana Sokola (1904-1987), který zanechal svou stopu i ve zlínském regionu. Je autorem vítězného návrhu kostela a Památníku Tomáše Bati v Baťově-Otrokovicích (1940) a projektu kostela a fary pro Luhačovice (1967). Komentovaná prohlídka s kurátorkou výstavy 12. 4. v 10.00 hodin.

Jan Sokol – architekt

28. 4. 2017

Derniéra výstavy Rudolfa Kremličky: Mudrc bělmem – Pavel Švanda

Večer poesie s Pavlem Švandou, prozaikem, básníkem a esejistou, zástupcem legendární skupiny Šestatřicátníci (Václav Havel, Jiří Kuběna, Josef Topol, Věra Linhartová, Viola Fischerová a další) je uspořádán k zakončení výstavy Rudolfa Kremličky (1886-1932): Cesta k modernímu obrazu. Úvodní slovo bude mít Alena Blažejovská. Hudebně večer doprovodí jazzové seskupení Radima Hanouska.

Derniéra výstavy Rudolfa Kremličky: Mudrc bělmem – Pavel Švanda

18. - 28. 4. 2017

Den Země v galerii

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připravila ve dnech 18. - 28. 4. edukační programy pro ZŠ „H2Omalovánky“ – voda jako inspirace a prostředek v umění.

Den Země v galerii

Baťa - příběh jednoho města

CELOROČNĚ

Společný edukační program Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Během programu se žáci seznámí s osobnostmi rodiny Baťů a lektoři jim představí přeměnu Zlína z městečka na město.

Baťa - příběh jednoho města

Galeřiště

každou středu

Galeřiště je výtvarné hřiště v galerii. Prostor jako stvořený ke hraní, tvoření a zážitky mezi uměleckými díly. Do her s barvami, tvary a různými materiály se zapojí děti společně s rodiči pod vedením lektorky.

Galeřiště

Edukační a animační programy v galerii

CELOROČNĚ

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně má v nabídce nové animační programy, které návštěvníky provedou stálou expozicí díky nově vytvořeným pracovním listům. Poutavé a interaktivní úkoly jsou připraveny pro různé věkové kategorie dětí a různé typy škol, od mateřských přes 1. a 2. stupeň základních škol až po střední školy.

Edukační a animační programy v galerii

Prostor Zlín | Řády vidění

STÁLÁ EXPOZICE

Nová stálá expozice Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně má za cíl především představit vlastní sbírky a odborné zaměření instituce, zahrnující výtvarné umění a architekturu od konce 19. do konce 20. století. Část expozice nazvaná Prostor Zlín prezentuje unikátní kulturní odkaz baťovského Zlína. Řády vidění jsou metaforou proměn výtvarného umění od 19. století po současnost.

Prostor Zlín | Řády vidění

Vstupné za polovinu

KAŽDÉ ÚTERÝ

Každé úterý mohou návštěvníci Muzea jihovýchodní Moravy i Krajské galerie výtvarného umění ušetřit za vstupné. Za návštěvu stálých i krátkodobých výstav zaplatí jen poloviční vstupné. Otevřeno je vždy od 10.00 - 18.00 hodin.

Vstupné za polovinu