Tipy na dárky

Katalog publikací a dárkového zboží

Na obou recepcích v budovách 14 a 15 továrního areálu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU jsou návštěvníkům k dispozici katalogy publikací a dárkového zboží. V nich přehledně naleznete vše, co je k prodeji. Náhled tohoto katalogu je i zde k dispozici.

Členství v Klubu přátel

Klub přátel 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, to jsou nové zážitky a poznávání. S ročním členstvím se pojí vstupy na všechny aktuální i dlouhodobé výstavy a řada dalších benefitů.

Dárkové poukazy

Máme pro Vás skvělý tip na dárek! Obdarujte své blízké, kolegy či přátele něčím výjimečným! Darujte jim zážitek...

Kniha 14|15

Koncept 14|15 BAŤOVA INSTITUTU jako kulturního středobodu Zlína vychází z návrhů firmy Baťa pro jižní horizont města, které však po válce zanikly. Kniha dokumentuje tuto jedinečnou přestavbu v multikulturní centrum.

DVD TOMÁŠ I.

Švec, který dobyl svět. Tento dokumentární film zkoumá fenomén Tomáše Bati a seznámí diváky s jeho životem.

Reklamní předměty

Nejrůznější reklamní předměty s logem 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Zakoupit můžete například tričko, šátek, hrneček nebo propisku.

Foukací povídky - Libuše Niklová, Petr Nikl

Autorská kniha Petra Nikla Foukací povídky je souborem kratších textů pro děti, inspirovaných i ilustrovaných hračkami jeho maminky, v jejichž prostředí vyrůstal a na kterých mnohdy jako první testoval jejich odolnost.

Hračky FATRA

Jsou barevné, pískají a z dětských pokojíčků v mžiku udělají africkou savanu, koňské závodiště, nebo asijskou prérii. Velkým připomenou dětství, malé zabaví.

Kolekce dárků z Muzea Karla Zemana

Karel Zeman – všestranný český umělec, režisér, výtvarník, animátor, loutkář, ale také reklamní grafik. Ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana nabízíme řadu zajímavých filmů a dárků z jejich kolekce.

Baťa v kostce - Zdeněk Pokluda

Stručně, jasně, přesto uceleně. Zkrátka v kostce. Útlá kniha čtenáře seznamuje s těmi nejpodstatnějšími životními momenty Tomáše Bati a existence jeho firmy.

Baťovi muži - Zdeněk Pokluda

Kniha poodhaluje málo známé skutečnosti kolem Baťovy firmy a životní osudy 28 osobností, které se kolem něj pohybovaly.

Baťův Zlín - Zdeněk Pokluda

Dějiny budování města v letech 1906 - 1943. Graficky unikátní kniha mapuje období vizionářského stavitelství architektů Kotěry, Gahury a Karfíka.

DVD Pod značkou Baťa

Reklamy na zimní boty i taneční střevíčky, pneumatiky, nebo dokumenty zachycující Zlín a obuvnické továrny jsou k vidění na trojici DVD Pod značkou Baťa.

Ze Zlína do světa

Baťa je symbol. Podnikatele, vizionáře, moderní architektury a tradiční rodinné firmy.

Edice Hanzelka + Zikmund

Muzeum jihovýchodní Moravy nabízí ucelenou kolekci publikací a další předmětů s tematikou cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. V nabídce naleznete knihy i DVD dokumentující jejich cesty a život.

Turistické známky

Turistické známky jsou kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň "potvrzením" o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde je nelze koupit.