St, 11. 10. 2017 - Ne, 19. 11. 2017

PETR DUB - YTILAERBOX

Výstava představí předního českého umělce, který je svými uměleckými studii spojen také se Zlínem.

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Instalace s názvem YTILAERBOX spojuje v zásadě dva prvky. Zájem o možnosti interpretace abstraktní malby – autor se jejím prostřednictvím ptá, v jaké fázi se z abstraktního shluku hmoty stává konkrétní informace a současně testuje fyzický pohyb diváka před obrazem/uměleckým objektem.

Situace sestává ze souboru prostorových objektů, které samy o sobě můžeme vnímat jako variabilní geometrické cvičení, zatímco jejich skladba v zrcadlovém systému odkazuje k principu práce s Rorschachovým psychologickým testem.

Pozorujeme skupinu duálních znaků provedených v klíčovací modré barvě na modrém RGB pozadí, běžně využívané ve filmovém a digitálním průmyslu pro tvorbu postprodukčních efektů. Instalace tak více než fyzickou realitu představuje odkaz k dění mimo konkrétní obraz, na což nás autor upozorňuje názvem samotné výstavy. YTILAERBOX totiž není ničím jiným než parafrází na jeho interpretaci Platónova podobenství o jeskyni.

Vernisáž výstavy: 10. 10. v 17.00 hod.

Návštěvníci se mohou dozvědět více informací o díle tohoto představitele střední generace na komentované prohlídce v úterý 24. října v 17 hodin. 

Více informací o výstavě

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Telefon: 573 032 111

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace