7. 5. 2020

Muzeum a galerie ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU otevřou 12. května, knihovna je již v částečném provozu od 27. dubna.

V úterý 12. května, po téměř dvou měsících nucené karanténní pauzy, bylo veřejnosti znovu otevřeno jak Muzeum jihovýchodní Moravy, tak Krajská galerie výtvarného umění. Krajská knihovna Františka Bartoše zahájila svůj provoz částečně již 27. dubna a postupně uvolnila další služby až do plně obnoveného provozu. 


Poslední aktualizace zprávy (od publikování 7. 5. 2020): 25. 5. 2020

Všechny zasídlené organizace, respektive jejich pracovníci, se velmi těšili na příchod návštěvníků, na znovuotevření expozic a celkově na pozvolný náběh do standardního režimu. Aktuálně je možné zhlédnout stálé expozice, tedy muzejní výstavu Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost i galerijní expozici Prostor Zlín | Řády vidění. Znovu zpřístupněny jsou i krátkodobé výstavy. V muzeu se jedná o výstavu Příběh železa aneb železo v přírodě, dějinách a experimentu a Baťův pedikér a galerie zve na výstavy Grafika starých mistrů ze zámku Buchlovice. Nizozemské umění 16. a 17. století. a na Zlatý věk. Flámské a holandské malířství 16. – 18. stol. ze sbírky Alšovy jihočeské galerie. Otevřena je i výstava 20 let ateliéru Průmyslový design FMK UTB. Krátkodobé výstavy jsou ve svém trvání prodlouženy, aby byla návštěvníkům vynahrazena doba jejich uzavření. Podrobné informace najdou zájemci, jak jsou zvyklí, na našem webu v programu.

I Krajská knihovna Františka Bartoše od 27. dubna postupně obnovila veškeré služby. 

„Kultura v nelehkých dobách pomáhá a léčí a přestože jsme se snažili kompenzovat zážitky virtuállní podobou, on-line prohlídkami i videoupoutávkami, mnohým jistě scházela. Naštěstí je zpřístupnění muzea a galerie tady. Otevření je sice ovlivněno opatřeními, tato však mají ochránit jak zaměstnance, tak návštěvníky 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Například vstup do objektů bude umožněn jen návštěvníkům se zakrytými ústy a nosem, při vstupu si bude každý nově příchozí dezinfikovat ruce a podobně.", uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o. v době znovuotevření. 

O nezbytných opatřeních (kompletní pokyny najdete zde) jsou návštěvníci informováni při vstupu do budov, na názorných plakátech. Veškeré pokyny jsou k dispozici u recepce.  

Všem zájemcům o návštěvu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU doporučujeme sledovat informace na stránkách www.14-15.cz, kde je průběžně aktualizován program a jsou zde uváděna další případná důležitá sdělení. Informace jsou zájemcům poskytovány také telefonicky či e-mailem na recepcích obou budov. Médiím je k dispozici PR manažer institutu.

Kontakt:

Petra Štrofová
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín