St, 3. 4. 2019 - Ne, 9. 6. 2019

MANUFAKTURA DNES – PRŮHLEDNÉ MĚSTO A TOVÁRNA NA SNY

Výstava ateliérových prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně.

Místo konání: 2. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Město a periferie se prolíná na hranici centra. Provoz lehkého průmyslu, manufaktury, včetně administrativního zázemí, design studia a přímého prodeje. Je ještě dnes možné udržet výrobní aktivity, pracovní příležitosti, živý provoz v blízkosti centra města?
Práce vedli metodikou vertikálního ateliéru 2. a 4. ročníku MgA. Svatopluk Sládeček a Ing. arch. Nicol Gale. Představí řešené lokality v sousedství baťovského centra Zlína, mezi Velkým kinem /arch. F. L. Gahura/ a obytnou čtvrtí Letná /F. L. Gahura, J. Kotěra/. Multifunkční záměr doplnění o sportovní halu ke stávajícímu zimnímu stadionu, obytné zástavby, či umístění manufaktury jako doplňkové funkce. Urbanistické studie doplňují modely.

Vernisáž výstavy: 2. 4. 2019 v 17 hodin

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce.

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

2. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace