Pá, 25. 9. 2020 - Ne, 5. 9. 2021

POSLOVÉ Z VESMÍRU - METEORITY A TEKTITY

Aktuální výstava muzea. 

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Vstupné: Dospělí 59 Kč, děti a senioři 39 Kč


Výstava v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně – nikoli ovšem o mimozemských civilizacích, ale o pozoruhodných meteritech a tektitech. Muzeum vystaví poklady, které byly dosud ukryté v depozitářích, například unikátní řezy meteoritu z Canyon Diablo v Arizoně budou vystaveny snad vůbec poprvé. Připomenut bude i jedinečný příběh sazovického meteoritu z roku 1934, jenž zde bude také k vidění. K vidění budou i ukázky šperkařského zpracování vltavínů - tajuplných kamenů, o nichž věda ví teprve 230 let. Součástí výstavy budou i komentované prohlídky, jarní série přednášek a doprovodné programy.

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci této výstavy pořádané Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Telefon: 573 032 111

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.