Stálá expozice

KROMĚŘÍŽ V SOUKOLÍ DĚJIN 1848–1948

Nová interaktivní expozice Muzea Kroměřížska.

Pořadatel: Muzeum Kroměřížska

Vstupné: 50 Kč, snížené 30 Kč


Jak trávili své dny na přelomu let 1848/1849 František Palacký a další poslanci ústavodárného říšského sněmu zasedajícího v Kroměříži nebo o čem zde v srpnu 1885 jednali při svém setkání rakouský císař František Josef I. a ruský car Alexander III.? Na tyto, ale i na řadu dalších otázek najdete odpověď v nové interaktivní expozici kroměřížského muzea.

Zásadní momenty, které formovaly život Kroměříže a jejího obyvatelstva v období mezi lety 1848–1948, ilustrují kromě unikátních dobových fotografií a filmů nebo hraných dokumentů také vystavené předměty ze sbírek muzea. V poslechové části umístěné v modelu kroměřížské zámecké věže si lze vybrat z nabídky audio ukázek zaznamenávajících události ve městě pohledem známých spisovatelů nebo z nahrávek nejstaršího kroměřížského pěveckého spolku Moravan. V expozici můžete potkat člena arcibiskupské gardy, důstojníka kroměřížského spolku ostrostřelců, dvojici Hanáků v bohatém lidovém kroji, císaře Františka Josefa I. a jeho manželku Alžbětou Bavorskou nebo ruského cara Alexandra III., i když dnes už jen v podobě figurín v detailně zpracovaném dobovém oděvu.

Muzeum Kroměřížska

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.