St, 9. 3. 2022 - Ne, 5. 6. 2022

HANA MIKULENKOVÁ – FLOW

Nová výstava v galerii

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Krajina jako expresivní prožitek z barev a světla, vycházející z předem připraveného plánu, přesto i s ponechaným místem pro improvizaci a cit. Tak by se dala ve zkratce vystihnout tvorba Hany Mikulenkové. Nekonečnou inspiraci našla autorka v exotické přírodě indonéského Bali.

V jejích dílech se snoubí romantika se symbolikou odkazující ke křehkosti a ženskosti, přičemž vše staví do kontrastu se silnou expresí. Její gestický malířský rukopis postavený na postupném vrstvení je zbaven přílišné popisnosti a blíží se abstrakci. Patrný je zde i vliv street artu. Na výstavě Mikulenková představuje především obrazy z posledního roku z cyklu pojmenovaného příznačně Flow. Abstrahovanou exotickou krajinu na nich protínají proudy energie a světla.

Hana Mikulenková (*1985) prošla IV. Ateliérem malby Ivana Csudaie (2005–2011) na Vysoké škole výtvarných umení v Bratislavě. Během studia absolvovala stáže v Brazílii, Řecku a Portugalsku. V roce 2017–2018 navštěvovala Institut umění v Denpasaru na Bali. Žije a tvoří ve Vidči u Rožnova pod Radhoštěm.

Vernisáž výstavy 8. 3. v 17.00 hod.

 Více informací o výstavě naleznete zde.

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Telefon: 573 032 111

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.