St, 22. 11. 2023 - Ne, 4. 2. 2024

TRIENÁLE DŮM UMĚNÍ II - SALON L. Š.

Salon L. Š. je součástí výstavního projektu trienále Dům umění II, který je nástupcem trienále Nový Zlínský salon.

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Salon L. Š je součástí výstavního projektu Dům umění II, který je nástupcem trienále Nový Zlínský salon. Připomene výrazného historika umění a ředitele zlínské galerie Ludvíka Ševečka (v letech 1990–2009) i jeho spolupracovníky a především okruh 60 osobností českého výtvarného umění, které byly se zlínskou sbírkotvornou institucí úzce svázáni od devadesátých let minulého století. Salon L. Š. je koncipován nejen jako pocta jednomu z hlavních iniciátorů Nových zlínských salonů ale zároveň příspěvkem k problému uměleckých generací a stimulace výtvarného života v regionu. Jedna část prezentace představí díla umělců, kteří se těchto salonů účastnili a jejichž díla byla zakoupena do sbírky galerie a druhá část bude věnována poctě tomuto řediteli, který koncipoval progresivní směřování galerie a na vysoké úrovni a jedinečným způsobem propojil umělecký život zlínského regionu s kulturními centry.
Vernisáž: 21. 11. v 17.00 hod.

Komentovaná prohlídka s kurátorkou:

 

Více informací zde.

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce.

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Telefon: 573 032 111

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.