St, 4. 9. 2024 v 19.00 hod.

ABBA SYMPHONIC SHOW

Slavné hity Mamma Mia, Dancing Queen, Super Trouper, Fernando a další zazní na open air koncertu ABBA SYMPHONIC SHOW v podání Filharmonie Bohuslava Martinů a Happyband Orchestra. 

Čas konání: v 19.00 hod.

Místo konání: 14|15 BAŤŮV INSTITUT | platforma

Pořadatel: 14|15 BAŤŮV INSTITUT + FBM


Roku 1972 byla ve Stockholmu založena jedna z nejúspěšnějších kapel celé historie populární hudby, švédská skupina ABBA. Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad – tato čtveřice se za pouhých deset let aktivní činnosti stala bez nadsázky ikonou v rámci celosvětové popmusic. To ostatně potvrzuje skutečnost, že do roku 2010 ABBA prodala na 375 milionů desek. I po čtyřiceti letech od rozpadu kapely její popularita neustává, ba naopak i nejmladší generace dobře zná hity jako Mamma Mia, Dancing Queen, Super Trouper, Fernando nebo The Winner Takes It All.

V průběhu tohoto koncertu zazní pod širým nebem pestrý výběr z toho nejlepšího, co za svou historii ABBA vytvořila. Unikátní projekt ABBA SYMPHONIC SHOW přinese největší hity této skupiny v originálním provedení ve spojení se
symfonickým orchestrem. Všechna hudební aranžmá jsou vytvořena přímo pro toto spojení symfonické a rockové složky s profesionálními pěveckými výkony. Jako Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid se představí čtveřice zpěváků – Tereza Ďatelinková, Michal Čechovský, Tomáš Martinek a Radka Križanová, kteří však pouze nekopírují švédský originál, ale naopak svou osobitostí dodávají celému projektu náboj a šmrnc.

Happyband Orchestra je česko-slovenské hudební uskupení, které patří k nejúspěšnějším profesionálním eventovým kapelám. Vzniklo v roce 2003 a od té doby koncertovalo nejen po celé Evropě, ale procestovalo všechny kontinenty. Happyband Orchestra spolupracuje na různých projektech a hudebně doprovází přední umělce slovenské i zahraniční scény. Dirigent koncertu Vlado Ďatelinka je zároveň hudebníkem, manažerem, producentem, pedagogem a ředitelem hudební školy. Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Jakožto multižánrový hudebník zastává vedoucí pozici ve vícero hudebních tělesech, v rámci pedagogické praxe se věnuje výchově a vyhledávání nových talentů.

Vstupné: 599 Kč. 

Prodej vstupenek online, na recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a na pokladně Filharmonie Bohuslava Martinů.

Počet židlí je omezen, ke koupené vstupence není garantována židle. 

Platforma 14ǀ15 BAŤOVA INSTITUTU se otevírá hodinu před koncertem.

 

V případě nepřízně počasí bude akce přesunuta do Kongresového centra Zlín.

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

14|15 BAŤŮV INSTITUT | platforma

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

14|15 BAŤŮV INSTITUT + FBM

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.