26. 11. 2018

Den pro dětskou knihu s pejskem a kočičkou

Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU v sobotu 1. prosince odstartuje předvánoční program věnovaný dětem. Sobota před první adventní nedělí již tradičně patří Dni pro dětskou knihu. Do celorepublikové akce se každoročně zapojuje také Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně.


„Letos jsme připravili program na téma „Jak to bylo na Vánoce", inspirovaný Povídáním o pejskovi a kočičce Josefa Čapka. Návštěvníci budou moci napsat nebo nakreslit svá vánoční přání do velké knihy. Nebude chybět divadlo pro děti nebo výtvarná dílna," přiblížila zlínský Den pro dětskou knihu Zdeňka Friedlová, ředitelka knihovny.

Program zahájí v 9 hodin vernisáž prací dětí z výtvarné soutěže „Jak pejsek s kočičkou slavili Vánoce". Od 9 do 10.30 hodin budou moci všichni návštěvníci knihovny hodnotit vystavené práce a dát svůj hlas obrázku, který se jim nejvíce líbí. Výstava bude k vidění ve vstupní hale knihovny do konce prosince. V oddělení pro děti bude připravena výtvarná dílna s názvem „Tvoříme s pejskem a kočičkou", v rámci níž si malí čtenáři budou moci vyrobit pohyblivá zvířátka. V 10.30 hod. je na programu představení Divadla Kufr Velký Fuk. Vstupenky na divadlo budou k prodeji v budově 15 od 9.00 hod. Vstupné je 40 Kč, snížené 30 Kč a děti do 2 let mají vstup zdarma. Počet míst je omezen, takže knihovníci radí zakoupit si lístky už cestou na výtvarnou dílnu. Po skončení divadelního představení budou vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže a předány ceny.

Celé dopoledne budou moci rodiče zapsat své děti do knihovny na rok zdarma. Za návštěvu určitě stojí také probíhající výstava Knihy našich prarodičů, věnovaná literatuře pro děti a mládež prvorepublikové éry, která bude až do konce prosince ke zhlédnutí ve 3. a 4. patře knihovny.

Program pro děti na první prosincovou sobotu připravilo také Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde se bude od 9 do 13 hodin konat dílna pro děti s předváděním řemeslníků František na mikulášském jarmarku. Návštěvníci se budou moci společně s devítiletým Františkem Bartošem vypravit na mikulášský jarmark ve Zlíně před více než sto padesáti lety a dozvědět se, co tam tehdy mohl malý František vidět i ochutnat a co si nakonec za své ušetřené peníze koupil. Součástí programu bude předvádění řemeslníků a každý si může vyrobit drobnou hračku, která se může podobat hračkám z Františkovy doby.

Podrobný program najdete na www.kfbz.cz/den-pro-detskou-knihu-jak-bylo-na-vanoce a na facebooku knihovny.

Kontakt:
Mgr. Gabriela Winklerová
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Tel.: 573 032 505, 734 860 722, e-mail: winklerova@kfbz.cz
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
www.14-15.cz

 Ilustrační foto: archiv KFBZ