10. 3. 2020

Benefiční koncert I hudba může pomoci přispěl svým výtěžkem na zlínskou onkologii.

V sobotu 7. března se ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU uskutečnil charitativní koncert s názvem „I hudba může pomoci". Mladí zlínští hudebníci v čele s Jiřinkou Lysákovou připravili návštěvníkům skvělý hudební večer, jehož výtěžek, který překonal loňskou vybranou částku na prvním ročníku akce, poputuje na konto projektu Pomáháme onkologii.


Hudební podvečer zahájil úvodním slovem Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje, který nad akcí převzal záštitu. Akce se zúčastnilo zhruba 120 návštěvníků a atmosféra byla velmi příjemná. Završením večera byl výtěžek z dobrovolného vstupného a partnerských příspěvků v hodnotě 65.264 Kč, který k radosti organizátorů překonal vybranou částku v prvním, loňském ročníku akce.

Šek s vybranou částkou převzala paní Bohunka Vojtová, vrchní sestra onkologického centra, z rukou pana Marka Šikuly, zástupce projektu Pomáhejme onkologii. Tento projekt založila v roce 2016 společnost Jiří Křístek – OFSITO s.r.o. s cílem zajišťovat finanční prostředky na zvýšení komfortu léčby pacientů v Komplexním onkologickém centru Krajské nemocnice T. Bati, a.s., ve Zlíně.

„Jsem velmi ráda, že se opět podařilo uskutečnit charitativní akci a koncert se skvělou atmosférou právě v kavárně 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Opět se podařilo zapojit širokou veřejnost do pomoci onkologii ve zlínské nemocnici. Všem, kdo pomáhají, patří velké poděkování", dodala k proběhlé akci Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz