18. 2. 2021

Krajská galerie výtvarného umění myslí i na děti. Má pro ně online tvořivé aktivity.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně by mohla mylně působit jako místo určené výhradně dospělým milovníkům umění a architektury. Ve skutečnosti se věnuje v nemalé míře i dětem, které pomocí svých edukačních programů vede už od útlého věku ke kreativitě a poznání umění od jeho nejjednodušší formy až po náročnější formáty, které jsou určeny starším dětem. I v době svého uzavření pokračuje v oblíbených sobotních výtvarných dílnách, či v Galeřišti pro ty nejmenší a předškoláky. Pouze je přesunula do online prostředí.


Galerie nabízí pro děti hned tři různé platformy. První z nich jsou Sobotní výtvarné dílny online, v nichž každou sobotu představuje úkoly inspirované vybranými díly z expozic. Děti se pomocí techniky kresby, malby, grafiky, ale i sochařství či jiných kombinací seznamují s originály uměleckých děl, které touto formou zároveň blíže poznávají.

Tvoření v Galeřišti patří k dalším oblíbeným aktivitám. Je určeno pro děti od dvou do pěti let, samozřejmě za dohledu a pomoci rodičů. Hravé video návody komentované edukátorkou galerie přináší nápady na společné kreativní činnosti. Zabaví se nejen děti, ale i rodiče.

Posledním pravidelným formátem jsou Pracovní listy pro starší děti. Obsahují kreativní zadání, které si děti mohou ve formě PDF stáhnout, vytisknout a samostatně vyplňovat. Listy přináší nápady na tvoření, ale také otázky a úkoly, díky kterým se zábavnou formou učí o světě umění.

V době online výuky jsou děti přehlcené. Galerie se proto snaží vytvořit program, který ačkoliv je prezentovaný online formou, si děti přenesou do domácího prostředí a prostřednictvím osvědčené zábavy mohou na chvíli vypnout.

Všechny formáty najdete přehledně na https://www.galeriezlin.cz/cs/o-nas/galerie-online/galerie-pro-deti/

www.galeriezlin.cz

Kontakt:
Mgr. Šárka Michalíková
Public Relations
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
Tel: +420 733 162 977, e-mail: sarka.michalikova@galeriezlin.cz

Petra Štrofová
PR manažerka
Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín