31. 5. 2021

Turisté mohou využívat služeb nově otevřeného Krajského turistického informačního centra ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.

V pátek 28. května bylo oficiálně otevřeno nové Krajské turistické informační centrum sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Slavnostní akce se účastnili pozvaní zástupci Zlínského kraje a zástupci cestovního ruchu zlínského regionu. Novému infocentru popřáli úspěšný provoz a mnoho spokojených návštěvníků Lubomír Traub, náměstek hejtmana pro strategický rozvoj, územní plánování a cestovní ruch a Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství Zlínského kraje. Významným hostem v rámci spolupráce byla také Zuzana Vojtová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.


„Rozšíření informačního centra ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU skýtá prostor pro představení kulturní nabídky jak muzea, galerie, tak dalších kulturních organizací Zlínského kraje. Návštěvníkům a turistům, jejichž první kroky mohou směřovat právě sem, poskytneme informace o významných akcích či událostech, ale také dalších atraktivních turistických cílech ve Zlíně i celém regionu. Je snaha o propojení kultury a cestovního ruchu", komentovala hlavní úlohu nového informačního centra Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p. o.

„Nové informační centrum přinese návštěvníkům opravdu vysoký komfort služeb. Velkým benefitem je jeho provozní doba 7 dnů v týdnu, bezbariérová recepce, a především fakt, že zde získají kvalitní a bohaté informace o kulturních událostech z celého kraje", dodala Zuzana Fišerová, radní pro kulturu.

„Jsem velmi rád, že jsme mohli dát prostor pro vznik nového krajského informačního centra v tak atraktivních prostorách, jaké se nachází ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Kroky celé řady turistů vedou právě sem, za návštěvou našich kulturních organizací. Toto vyhledávané místo proto přímo vybízelo k vybudování nového infocentra, které poskytne návštěvníkům široký a kvalitní informační servis", uvedl ve svém úvodním projevu Lubomír Traub, náměstek hejtmana.
Hosté měli možnost prohlédnout si prostory informačního centra, pohovořit o vzájemné spolupráci a mimo jiné krátce navštívili expozici galerie a muzea.

Otevírací doba Krajského turistického informačního centra je v pondělí od 8 do 16 hodin, úterý – pátek od 8 do 18 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 18 hodin. Zájemci se mohou dotazovat na informace telefonicky na čísle 573 032 111, případně na 14|15 BAŤŮV INSTITUT (14-15.cz).

Projekt 14|15 BAŤŮV INSTITUT – rozšíření informačního centra byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj a rozpočtu Zlínského kraje.

Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
M +420 736 505 513
E-mail petra.strofova@14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.