Út, 16. 6. 2020 17.00

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: ZLATÝ VĚK. FLÁMSKÉ A HOLANDSKÉ MALÍŘSTVÍ 16. - 18. STOL. ZE SBÍRKY ALŠOVY JIHOČESKÉ GALERIE

Komentovaná prohlídka výstavy. 

Čas konání: 17.00

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Zveme na komentovanou prohlídku výstavy ZLATÝ VĚK. FLÁMSKÉ A HOLANDSKÉ MALÍŘSTVÍ 16. - 18. STOL. ZE SBÍRKY ALŠOVY JIHOČESKÉ GALERIE, která proběhne v úterý 16. června v 17 hodin. Výstava potrvá do 5. července.

Návštěvníci mohou obdivovat soubor „velkých" malířských děl z „malé" země, který i díky spletité historii jeho budování patří k nejpozoruhodnějším u nás. Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou spravuje sice ne početnou, ale přesto pozoruhodnou sbírku flámského a holandského malířství, jejíž těžiště spočívá v krajinách, zátiších, marínách či žánrových malbách, ale nalezneme mezi nimi rovněž několik obrazů s náboženským a alegorickým obsahem. Soubor z majetku galerie je doplněn o sbírku českobudějovického advokáta Vlastislava Zátky, který ji budoval mezi léty 1918 až 1941.

Tato výstava vychází jednak ze zájmu o uvedení děl starého umění (poprvé od otevření nových prostor galerie) a zároveň chce položit otázky k jeho odkazu pro dnešek. Název Zlatý věk by mohl být s otazníkem, neboť v kontextu současné kritiky kapitalismu odkrývá také mnohé falešné představy o umění i společnosti v dějinách. Výstavu proto doplňuje také současné dílo – videoinstalace Manifest spáčů od Barbory Kleinhamplové a Terezy Stejskalové.

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce.

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace