Po, 23. 11. 2020 - Čt, 31. 12. 2020

INFORMACE K PROVOZU KNIHOVNY

Aktualizované informace o provozu a službách knihovny.


Knihovna bude dle nařízení vlády ČR od pátku 18. prosince 2020 poskytovat své služby opět jen prostřednictvím výdejních míst pro vyzvedávání rezervací a online objednávek a pro vracení dokumentů.

Výdejní místa otevřou i obvodní knihovna na Dílech a všechny pobočky ve své běžné provozní době (knihovny na Jižních Svazích a v Malenovicích jsou uzavřeny z důvodu rekonstrukce). V ústřední knihovně bude v provozu automat na vracení knih a výdejní místo ve 2. podlaží. Čtenáři mohou v ústřední knihovně vracet veškeré půjčené dokumenty, tedy i ty, které byly zapůjčeny v obvodních knihovnách nebo na pobočkách.

Provozní doba výdejního místa v ústřední knihovně:
pondělí-pátek 10.00-18.00
sobota  9.00-12.00

Provozní doba samoobslužného automatu na vracení knih, map a not (pouze fond ústřední knihovny):
pondělí-pátek  7.00-19.00
sobota  8.00-12.00

Objednávky a rezervace si zadávejte z domova prostřednictvím elektronického katalogu a do knihovny se vydejte až poté, co obdržíte oznámení, že je vaše výpůjčka připravena. Dokumenty si pak můžete vyzvednou do 7 dnů na výdejním místě. Vyřízení objednávek a rezervací je zpoplatněno dle ceníku 10 Kč za každý titul. 

I dosud neregistrovaní čtenáři si mohou objednat dokumenty, a to po provedení předregistrace online

Prosíme všechny uživatele o dodržování hygienických opatření a pokynů knihovníků. Při pobytu na výdejním místě mějte po celou dobu zakrytý nos a ústa a dodržuje potřebné rozestupy. Při úhradě poplatků preferujeme bezhotovostní platby, zrychlíte tak obsluhu v knihovně a zvýšíte své bezpečí. Upozorňujeme také, že v exponovaných časech se může k výdejnímu místu tvořit fronta.

Jako registrovaný čtenář můžete i nadále využívat online služby z pohodlí domova kfbz.cz/online. Pokud Vám platnost registrace vypršela, můžete si ji obnovit online prostřednictvím Vašeho čtenářského konta, a to zaplacením registračního poplatku online kartou nebo převodem přes platební bránu GoPay.

Další informace na www.kfbz.cz.

Poslední aktualizace: 16. 12. 2020