St, 21. 7. 2021 - Ne, 26. 9. 2021

ARCHITEKT PAVEL ŠIMEČEK

Aktuální výstava galerie. 

Místo konání: 2. podlaží budovy 14 | grafický kabinet

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Vstupné: Dospělí 59 Kč, děti a senioři 39 Kč


Výstava představí prostřednictvím plánů, fotografií, výtvarné tvorby, publikací a osobních dokumentů tvorbu architekta a urbanisty Pavla Šimečka (1944). Od roku 1979 pracoval ve zlínském Stavoprojektu převážně na návrzích sídlišť a dopravním řešení center měst. Je také autorem obchodního domu Centrum v Uherském Hradišti (1987) nebo provozní budovy autobusového nádraží a nadjezdu na Jižní svahy ve Zlíně (1988). Úspěšně se účastnil také řady mezinárodních a celorepublikových architektonických a urbanistických soutěží a získal zakázky z celé republiky. Od roku 2003 působí v Brně. Vedle své profese se věnuje také výtvarné tvorbě a je autorem odborných i populárních statí o architektuře a stavebnictví. Zájem o historii jej přivedl ke kresebným rekonstrukcím a návrhům úprav zřícenin moravských hradů a zámků.

Komentovaná prohlídka s kurátorkou: 21. 9. v 16 hodin

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

2. podlaží budovy 14 | grafický kabinet

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.