Ne, 28. 11. 2021 - Ne, 6. 3. 2022

VLNĚNÝ KALEIDOSKOP IVANY LANGROVÉ

Výstava na Zámku Vsetín. 

Pořadatel: Muzeum regionu Valašsko


Přijďte si na zámek prohlédnout novou výstavu, která představuje originální a působivé dílo výtvarnice Ivany Langrové ze Santova, jejímž výsostným tvůrčím materiálem se stala ovčí vlna.

Ivana Langrová si tradiční zpracování vlny osvojila od amerických Indiánů. Při svém pobytu v Americe objevila i techniku plstění vlny jehlou, která ji nasměrovala k volné tvorbě vlněných artefaktů.

Před zhruba 15 lety se usadila na Santově v srdci Valašska, kde chová malé stádo ovcí, jejichž rouno ručně zpracovává i barví a plstěním z něj vytváří díla ovlivněná mimo jiné novou domovinou, její přírodou a tradicemi.

V autorčině tvorbě nalezneme sakrální motivy, zvláště betlémské výjevy, ale též scény z života našich předků, netradiční ztvárnění krajiny a nově i díla abstraktní. Vedle charakteristické figurální tvorby jsou její novou výrazovou formou nevšední vlněné obrazy a koláže. Vsetínská výstava je jakýmsi krasohledem do tohoto pestrého vlněného světa Ivany Langrové.

Muzeum regionu Valašsko

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.