So, 2. 4. 2022 - Ne, 30. 10. 2022

JANTAR ZE ŠTUDLOVA, KLENOT MORAVSKÝCH KARPAT

Výstava v interiéru hradu Malenovice

Místo konání: Hrad Malenovice

Pořadatel: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně


Jantar – tak trochu jiný minerál teplých barev často skrývající překvapení v podobě fosilie hmyzu, který před 40-50 milióny lety uvízl v někdejší pryskyřici. Tato slova platí nejen o baltském jantaru. Jedním z pokladů ukrytých v podzemí moravských Karpat na území Zlínského kraje je jantar ze Študlova. Výjimečné jantary nejen ze Študlova budou vystaveny v komnatách hradu Malenovice. Pravěké „slzy stromů" doplní rovněž archeologické nálezy jantarových šperků. Za pozornost rozhodně stojí také okolní příroda severní části Bílých Karpat. Vystaveny zde budou velkoformátové fotografie krajiny, vzácných rostlin a živočichů. K výstavě proběhne v květnu a červnu několik doprovodných přednášek.

 

Komentovaná prohlídka výstavy: 6. 10. od 15.00 hod.

Ve čtvrtek 6. října od 15 hodin se uskuteční komentované prohlídky přírodovědné výstavy JANTAR ZE ŠTUDLOVA, PERLA MORAVSKÝCH KARPAT a etnografické výstavy JAROSLAV KOŽELUHA, POUTNÍK MORAVSKOU KRAJINOU. Kurátorky Andrea Dovicová a Jana Koštuříková budou připraveny vás provést a představit to nejzajímavější z obou témat.

Více informaci zde.

Hrad Malenovice

  • Ulice: Švermova 448
  • Město: Malenovice - Zlín 4
  • PSČ: 763 02
  • Telefon: +420577103379

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.