Čt, 2. 6. 2022 - Pá, 2. 9. 2022 v 18.30 hod.

BÁSNÍCI V PROSTORU ZLÍN 2022

Večery poesie přímo mezi uměleckými díly.

Čas konání: v 18.30 hod.

Místo konání: 2. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve na večery poesie přímo mezi uměleckými díly ve stálé expozici. Již po třinácté bude hostit cyklus Básníci v prostoru Zlín. Setkání je vždy spojeno s hudebním vystoupením a uvádějí ho přední bohemisté a literární historikové. 

JAN REJŽEK – HOVORY R.

2. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 18.30 hod

JOSEF WINKLER – ROPPONGI

10. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 18.30 hod
Úvodní slovo: Andreas Schmidinger. Hudební doprovod: RB:ORCH (Kateřina Sečkařová, Břeťa Vybíral, Jakub Kamenskich, Marek Pavlica, Radek Blahuš a Matteo Hager). Hosté: Dana Pfeiferová, Magdalena Štulcová, Radovan Charvát, Pavel Jugmann a Jan Slovák.

DEZIDÉR TÓTH A ANDREJ ŠEBAN – ANDRO VERDAN

17. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 18.30 hod
Úvodní slovo: Jiří Zahrádka

EVA MIŠÍKOVÁ – ČLOVĚK A KÁMEN

23. 6. – 2. podlaží budovy 14, v 18.30 hod
Host: Phila PRIMUS

PETR VÁŠA – VEČER FYZICKÉHO BÁSNICTVÍ

2. 9. – terasa budovy 14, v 18.30 hod

Závěrečný večer letošního cyklu Básníci v prostoru Zlín 2022 je věnovaný mnohostranné osobnosti Petra Váši, který ve svých svérázných improvizacích spojuje literární, divadelní a hudební žánry. Jeho vystoupení je gejzírem slov, zvuků a ohniskem momentálních situací, které vytvářejí podivuhodný celek. Petr Váša je básníkem, perfomerem, experimentálním hercem, skladatelem a v neposlední řadě zpěvákem několika hudebních formací - Z kopce, Jasná Páka, Ty Syčáci.

 

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

2. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.