St, 29. 6. 2022 - Čt, 18. 8. 2022

MILAN KUNDERA (NEZTRACEN) V PŘEKLADECH

Výstava věnovaná spisovateli Milanu Kunderovi.

Místo konání: 2. podlaží budovy 15, foyer

Pořadatel: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně


Brněnský rodák Milan Kundera patří k nejpřekládanějším spisovatelům na světě; jeho dílo dnes čítá více než tři tisícovky vydání v různých světových jazycích. Právě překladům jeho knih je věnována výstava „Milan Kundera (neztracen) v překladech", která byla veřejnosti poprvé představena v Moravské zemské knihovně v Brně 1. dubna 2019, v den autorových 90. narozenin. Nyní putuje po českých městech a o letošních prázdninách potěší zlínské diváky. Autorem obsahové části výstavy je Tomáš Kubíček, ředitel Moravské zemské knihovny, který výstavu v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně slavnostně zahájí a přiblíží život a dílo Milana Kundery.
Vstup zdarma.
Vernisáž výstavy 29. 6. v 17.00 hod.

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce.

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

Foto Václav Chochola / © Archiv B&M Chochola

2. podlaží budovy 15, foyer

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.