Út, 16. 8. 2022 v 17.00 hod

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: VCHÁZENÍ DO KRAJINOMALBY A KRAJINÁŘSKÉ FOTOGRAFIE

Komentovaná prohlídka výstavy.

Čas konání: v 17.00 hod

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Výstava obrazů a doprovodných fotografií prezentuje část výsledků projektu Technologické agentury, založeného na dohledávání míst pořízení krajinomaleb a fotografií, zhotovení srovnávacích fotografií a interpretaci změn krajiny s použitím mapových a literárních pramenů. Zatímco jsou změny krajiny obvykle studovány s pomocí starých a novějších map, či leteckých a družicových snímků, využívá zmíněný projekt navíc ještě poznatky o výskytu a rozšíření rostlin, a především pak obrazové dokumenty – krajinomalby, grafiky a fotografie díky jejich divácké či čtenářské atraktivitě. Jsou představeny Chřiby, ztvárněné v kresbách a obrazech Františka Richtera, Augusta Hauna a Aloise Kalvody. Prostřednictvím obrazů Stanislava Lolka a Joži Uprky návštěvník nahlédne do Bílých Karpat a obrazy Vladimíra Hrocha představí rovinatý úval Moravy i Vizovické vrchy. Do krajiny Beskyd je možno vstoupit prostřednictvím obrazů Aloise Schneiderky, Oldřicha Zezuly a fotografie Rudolfa Jandy zachycují podhorské roviny Poodří a Ostravské pánve.

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Telefon: 573 032 111

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.