St, 10. 8. 2022 - Ne, 27. 11. 2022

PETR BAŘINKA - SUPER LAST MINUTE

Výstava zachycující tvorbu Petra Bařinka.

Místo konání: 2. podlaží budovy 14 | grafický kabinet

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Petr Bařinka (1979 ve Zlíně) je multimediální vizuální umělec. Ve svém díle kombinuje zdánlivě naivní pohádkové prvky se závažnějšími tématy vztahující se k paměti, nevědomí, strachu, fantazii. Zachycuje obrazy, které se mu otiskují do paměti. Jeho tvorba využívá celou škálu aktuálních technik od malby přes sochařství, fotografii, film, až po digitální tisk a animaci. Neustále experimentuje s různými materiály a technikami. Absolvoval v ateliéru českého sochaře Kurta Gebauera na VŠUP v Praze a v rámci doktorandského programu studoval v ateliéru malby prof. Ivana Csudaie na VŠVU v Bratislavě, kde se zabýval vizuálními schématy modernismu a digitálního obrazu.

Více informací o výstavě zde a na www.galeriezlin.cz

Vernisáž výstavy 9. 8. v 17.00 hod.

 

Doprovodný program:

Komentovaná prohlídka s autorem 4. 10. v 17.00 hod.

PERFORMANCE – POSLEDNÍ IMAGINÁRNÍ MINUTY LIDSTVA
9. a 18. 10. – 2. podlaží budovy 14, grafický kabinet, v 17.00 hod
Divadelní performance k výstavě Petr Bařinka – SUPER LAST MINUTE. Kde se stal ten okamžik? Co k němu vedlo? Jak to člověk mohl dopustit? Je vskutku zážitková éra o naplnění naší duše a osobnosti nebo jen nabaluje slupky imaginární osobnosti? Jak zabránit prázdnotě v její síle? Kde hledat ve světě možností a přeinformovanosti sebe sama?

Videopozvánka k doprovodnému programu

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

2. podlaží budovy 14 | grafický kabinet

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.