Út, 6. 9. 2022 - Ne, 6. 11. 2022

TRIENÁLE PROSTOR ZLÍN 2022

Trienále Prostor Zlín patří od raných devadesátých let k důležitým aktivitám Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Místo konání: okolí budovy 14

Pořadatel: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně


Trienále Prostor Zlín patří od raných devadesátých let k důležitým aktivitám Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Prezentace současného umění ve veřejném prostoru se jednou za tři roky střídala s Novými zlínskými salony a Zlínskými salony mladých. Proběhlých osm ročníků mělo různý rozsah, vystřídalo se při nich několik desítek umělců nejen z Česka a všechny se potýkaly s aktuální společenskou atmosférou i specifikem samotného Zlína. Letošního devátého ročníku se zúčastní Anna Huláčová, Tomáš Moravec, Pavla Sceranková a TIMO, čtyři umělci s bohatými zkušenostmi s vystavováním mimo bezpečí galerie. S veřejným prostorem pracuje každý z nich jiným způsobem. Od figurální sochy, přes objekty, instalace po graffiti. Zlín se za tři dekády zásadně proměnil. Umělci nemají k dispozici zanedbané a zároveň mimořádně inspirativní, postindustriální město. Veřejný prostor je ve Zlíně opečovávaný jako málo kde, ale nepřestává být výzvou.
Vernisáž 6. 9. v 17.00 hodin před budovou 14.

Více informací naleznete zde nebo na webu galerie.

DOPROVODNÝ PROGRAM K TRIENÁLE PROSTOR ZLÍN 2022

KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA S KURÁTOREM
8. 10. – v 15.30 hod, 1. 11. v 17.00 hod
Komentovaná procházka s kurátorem po instalacích, které v rámci letošního trienále Prostor Zlín vznikly. Sraz před budovou 14.

DUŠE UPROSTŘED CIHEL
24. 10. – 22. budova, v 10.00 a 17.00 hod
Hudební pásmo s poezií a šansonem v podání Heleny Čermákové a skupiny Few Flowers u intalace Anny Hulačové před budovou 22. Kde je venkovní svět a kde jsem já? Kdo jsem já v chaosu rychlosti života? Kam směřuji? Kdo jsem? Co skutečně chci? A duše? Co je to? Pneumatika od auta? Doprovodný program k speciálním edukačním programům.

PAPRSEK ČASU
7. 11. – svitovská brána, v 10.00 a 17.00 hod
Propojení architektury a výtvarného umění s uměním divadelním a tanečním s využitím instalace od Pavly Scerankové na bývalé vstupní bráně továrního areálu. Jevištní venkovní koláž prostřednictvím pohybového a tanečního divadla i hudební složky ztvární průřez desetiletími od založení Baťových závodů ve 20. letech až po současnost. Diváci se spolu s účinkujícími mohou stát součástí a zanechat stopu na společném díle. Režie: Jan Janča. Choreografie: Hana Geržová. Hudba: Libor Macháček Kostýmy: Hana Knotková. Konzultace: Jiří Madzia Hrají: R. Král, P. Králová, Z. Julina, P. Nýdrle, R. Švrčková, K. Urbanová, J. Karola, T. Hubáčková, M. Sedlák. Doprovodný program k speciálním edukačním programům.

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekt.

okolí budovy 14

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.