Čt, 23. 3. 2023 - Čt, 20. 4. 2023

LITERÁRNÍ JARO ZLÍN 2023

Letošní ročník festivalu Literární jaro Zlín s mottem KNIHY DO UŠÍ je věnován audioknihám.

Místo konání: 2. podlaží budovy 15 | kavárna

Pořadatel: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně


Program:

23. 3. v 17.00 hod | 2. podlaží budovy 15, kavárna
PETR ČTVRTNÍČEK
Letošní ročník festivalu Literární jaro Zlín, věnovaný audioknihám, zahájí Petr Čtvrtníček. Vyhledávaný herec, scenárista a režisér sklízí úspěchy také jako interpret audioknih. Za své podání Rudišova Českého rájezískal v roce 2018 Cenu za nejlepší jednohlasou četbu v soutěži Audiokniha roku. Jeho hlasem promlouvá dále třeba Citlivý člověk Jáchyma Topola, Něžný barbar Bohumila Hrabala, řada detektivek i knih pro děti. Jak se mu audioknihy natáčí, které si poslechne rád on sám se, mimo jiné, dozvíte na zahajovacím večeru letošního ročníku Literárního jara Zlín.
Večerem provede Josef Kvasnička.
Vstupné 40 Kč, snížené 30 Kč

Vstupenky zakoupíte na recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU nebo online

 

30. 3. 2023 v 19.00 | 2. podlaží budovy 15, kavárna
LISTOVÁNÍ.CZ: HISTORKY Z TINDERU -

Představení je vyprodáno!

Příběhy o lásce, sexu a dalších katastrofách. Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky – protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách! Populární stand-up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly a ty jsou pochopitelně živnou půdou pro projekt LiStOVáNí. Představení stejně jako kniha plné příběhů o lásce, randění i pořádných trapasech vás dostanou – ať už jste single, zadaní, a nebo něco mezi. Dozvíte se například, co se stane, když se zabouchnete na divokém večírku, co dělat, když při šnorchlování v moři omylem narazíte na svého ex nebo jak nejlépe rozchodit rozchod.
Vstupné: 150 Kč.

 

3. 4. v 17.00 hod | 2. podlaží budovy 15, kavárna
JANA STRYKOVÁ
Dalším literárně-jarním hostem z audioknižního světa bude Herečka Jana Stryková. Vedle divadla, televize a rozhlasu namlouvá svým nezaměnitelným hlasem také audioknihy. Milovníci Duny Franka Herberta ji mají navždy v uších jako dechberoucí princeznu Irulán. Skvělý výkon podává také jako robotka Sonmi v Atlasu mraků, v Myceliu Vilmy Kadlečkové nebo Umině verzi Emila Hakla a řadě dalších.
Vstupné 40 Kč, snížené 30 Kč.

 

5. 4. v 17.00 hod | 2. podlaží budovy 15, kavárna
NEČTU! POSLOUCHÁM
Trápí vás, jak málo času zbývá na čtení? Co zkusit knihy poslouchat? Soustředit se na mluvené slovo, to chce ovšem cvik. A hodí se i schopnost rozpoznat kvalitní audioknihu. Nechte se provést báječným světem audioknih spisovateli, kteří sami audioknihy milují – Klárou Smolíkovou a Lukášem Vavrečkou. Představí historii i současnost poslouchání a nahrávání četby, nechají nás nahlédnout do studia, kde audioknihy pod vedením zkušených režisérů vznikají, a dozvíme se, co o knihách k poslechu říkají herci, kteří je načítají, či samotní autoři děl.
Vstupné 40 Kč, snížené 30 Kč.

 

13. 4. v 17.00 hod | 2. podlaží budovy 15, kavárna
DUŠAN SITEK
Dnes už herec divadla Bez zábradlí, Dušan Sitek, se do srdcí zlínských diváků nezapomenutelně zapsal čtvrtstoletí dlouhým účinkováním v Městském divadle Zlín. Jeho hlasem ale promlouvá i celá řada skvělých audioknih, nejnověji natáčí Hemingwayův román Sbohem armádo. Nejen o něm si bude povídat s herečkou Milenou Marcilisovou.
Vstupné 40 Kč, snížené 30 Kč.

 

20. 4. – 2. podlaží budovy 15, sál B, v 17.00 hod
MICHAL BUREŠ
Rudišovu Národní třídu, Laclosovy Nebezpečné známosti nebo třeba Audioknihu roku 2014 Muž jménem Ove z pera Fredrika Backmana má na svědomí režisér Michal Bureš, který poodhalí taje audioknižní režie.
Vstupné 40 Kč, snížené 30 Kč.

Více informací zde.

 

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

 

2. podlaží budovy 15 | kavárna

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.