Po, 4. 9. 2023 - So, 30. 9. 2023

JOSEF RUSZELÁK: DOBRÝ DEN, STROMY!

Výstava pastelů s motivy stromů malíře a grafika Josefa Ruszeláka. 

Místo konání: 2. podlaží budovy 15, foyer

Pořadatel: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně


Výstava pastelů s motivy stromů malíře a grafika Josefa Ruszeláka. Výběr obrazů z let 1983 až 2009, z nichž každý má svůj příběh, spojuje kresbu a verše autorových oblíbených básníků - Jana Skácela, Oldřicha Mikuláška, Ludvíka Kundery - spřízněných duší v lásce ke stromům. Vznikly spontánně během zimních měsíců pro jarní výstavu na Technologické fakultě Univerzity T. Bati ve Zlíně (2009), k jejímuž vzniku autora inspirovala více než desítka dveří ve výstavním prostoru, a tak je "pomaloval". A přibývaly kresby i další spřízněné duše v lásce ke stromům: Josef Suchý, Zuzana Nováková, Jaromír Zemina, Jan Zábrana, Antonín Bajaja...
Vstup zdarma.
Vernisáž 11. 9. v 17.00 hod. za přítomnosti autora a hostů.

Více informací zde.

Informace o pořizování fotografií, obrazových a zvukových záznamů z akce:

V rámci akcí a výstav pořádaných v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou být pořizovány fotografie, obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvkové organizace sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut) nenesou odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

 

2. podlaží budovy 15, foyer

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.