Pá, 12. 1. 2018 - Ne, 8. 4. 2018

HLEDAČI ZTRACENÉHO ČASU

Výstava je věnována tématu veřejné archeologie.

Místo konání: 1. podlaží budovy 14

Pořadatel: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně


Výstava je věnována tématu veřejné archeologie, zejména problematice detektorů v archeologii. Představí nálezy ze Zlínska, které muzeum získalo v posledním desetiletí od amatérských archeologů, včetně exponátů evropského významu, k nimž patří např. kompletní bronzová garnitura avarského opasku, unikátní železná avarská helma s částí ochranné lamelové zbroje nebo měděná plaketa s vyobrazením mužských postav - jeden z mála výrobků etruských dílen na našem území.

Vernisáž se uskuteční: 11. 1. v 17.00 hod.

Více informací o výstavě zde nebo na www.muzeum-zlin.cz

Prohlídka výstavy s komentářem kurátorky PhDr. Jany Langové 13. 2. a 27. 2. v 16.00 hod.

 

 

Vzdělávací programy pro školy:

Objevování dávno zapomenutého

od 1. 2. - 1. podlaží budovy 14

Pro kolektivy základních a mateřských škol. Pouze na objednávku na emailu: objednavky.skoly@seznam.cz a tel. 573 032 3XX (19, 20 či 21)

Žáci budou vtaženi do problematiky detektorářů a skrze hravého zkoumání naleziště dospějí k tomu, čím se tito lidé zabývají a jakým způsobem jsou provázáni s archeology. V roli archeologů si budou moci sami odkrýt a vyzdvihnout tajemné artefakty z různých údobí naší historie a interpretovat je. Badatelské úsilí žáků cílí k neobvyklému zážitku z hmatového kontaktu s originály starými několik tisíc let. Součástí programu bude malá dílna.
Cílová skupina: MŠ, 1. a 2. st. ZŠ
Vzdělávací oblasti: Dítě a jeho tělo, Dítě a svět, Dítě a společnost, Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Umění a kultura
Délka programu: 60 – 90 minut
Cena programu: 25 Kč/žák, doprovod zdarma

1. podlaží budovy 14

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Telefon: 573 032 111

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

příspěvková organizace

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.