10. 2. 2017

Jarní prázdniny ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU budou tvořivé i naučné

14|15 BAŤŮV INSTITUT nabízí dětským návštěvníkům bohatý program na jarní prázdninový týden ve Zlínském kraji. V muzeu, galerii i knihovně jsou připraveny nejrůznější tvořivé dílny.


Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně přichystala pro děti tvořivé dílny, ve kterých si každý malý návštěvník vyrobí originální koláž. Děti si tak mohou vyrobit báječné obrázky plné fantazie. Dílny jsou plánovány na úterý 14. a čtvrtek 16. února od 14 do 17 hodin ve třetím podlaží budovy 15. Vstup do dílny je zdarma.

Pracovníci oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně zvou děti a jejich rodiče ve středu 15. února na celodenní program k výstavě Hedvábná cesta. „Děti si v prázdninovém programu Za hedvábím a vůní koření projdou v několika tvořivých zastaveních dávnou obchodní cestu vedoucí z dálného východu až do Evropy. Stanou se obchodníky na této cestě, vyzkouší si umlít koření, zapečetit obálku a směnit ji za drahocenný jantar. Pro návštěvníky je připraveno i občerstvení v podobě lahodného čaje,“ uvedla Michaela Mitáčková, vedoucí obchodního oddělení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Program se uskuteční v časech 10 – 12 hodin a 13 – 16 hodin a je vhodný pro děti ve věku

od pěti let. Vstupné je pro každého jednotlivce 35 korun.

V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně jsou pro děti každé dvě soboty v měsíci připraveny Sobotní výtvarné dílny. Dětem je otevřen výtvarný ateliér inspirovaný díly z galerijních expozicí. Děti se pomocí techniky kresby, malby, grafiky, sochařství, ale i jejich různých kombinací a experimentů seznamují jak

s výtvarnými postupy, tak i blíže poznávají originály uměleckých děl. Bližší program výtvarné dílny

v sobotu 18. února přiblížila Barbora Mrázková z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně: „Pro velkou část malířů je hlavním motivem jejich tvorby krajina. Společně si projdeme naši aktuální výstavu Sto plus jedno dílo, kde se pokusíme tyto obrazy najít a sami si vytvořit krajinu.“ Dílna je vhodná pro děti ve věku od 5 let.

Více informací naleznete na www.14-15.cz.

Kontakt:

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 573 032 120, 736 505 513
M | alena.babicova@14-15.cz