27. 1. 2017

Knihu Markéty Pilátové uvede Dolores Baťa Arambasic

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně společně s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně zvou všechny příznivce ve čtvrtek 2. února v 17 hodin na představení nové knihy spisovatelky Markéty Pilátové S Baťou v džungli. Speciálním hostem bude vnučka Jana Antonína Bati Dolores Baťa Arambasic. Akce se uskuteční v kavárně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.


„Markéta Pilátová představí Zlíňanům svůj román S Baťou v džungli, vyprávějící o životě v exilu a také o ženách, které s Janem Antonínem Baťou odešly do Brazílie,“ uvedla Ing. Ludmila Plačková, projektová manažerka z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Ideál nadšeného baťováka s pevně naplánovaným životem dostává v džungli úplně jiné rozměry a boj s chaosem nikdy nekončí. Jan Antonín Baťa se vrací ze záhrobí, aby vyprávěl svůj příběh tak, jak ho prožil on a ne jak ho líčila komunistická propaganda a historikové. Nejen že vzpomíná na své nejbližší spolupracovníky a rádce, ale dokonce se vypraví i na pohřeb Václava Havla. Duch Jana Antonína Bati skládá básně a nehodlá ze světa zmizet, dokud nenajde spravedlnost.
Na představení knihy přijala pozvání také vnučka Jana Antonína Bati Dolores Baťa Arambasic, díky jejímž vzpomínkám a rodinnému archivu kniha mohla vzniknout.

A jak se Markéta těší na Zlín? „Těším se nesmírně, protože zlínské publikum je nejpovolanější a zná kontext románu možná mnohem lépe než já. Navíc Zlín pro mne vždycky představoval esenci kulturnosti, protože jsem už na gymnáziu měla předplatné do divadla ve Zlíně a díky Zlínu se mi tak otevřely dveře do světa dramatických příběhů“, uvedla spisovatelka.

Markéta Pilátová, absolventka romanistiky a historie a Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, strávila pět let v Brazílii, kde učila potomky českých krajanů, kteří emigrovali z Československa do Brazílie a Argentiny. Psala pro Respekt, Lidové noviny i Právo, je autorka mnoha článků, reportáží a knih.

Předprodej vstupenek bude zahájen v pondělí 30. ledna na recepcích ve 14. a 15. budově. Cena lístků je 40 Kč, snížené 30 Kč a držitelé karty ZTP mají vstup zdarma.

Kontakt:

Kontakt:

Ing. Ludmila Plačková
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, p. o.
T | 573 032 505, 734 860 722
M | plackova@kfbz.cz

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 573 032 120, 736 505 513
M | alena.babicova@14-15.cz