11. 10. 2017

Zlínské muzeum vtáhne návštěvníky do barevného světa kostiček

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Ing. arch. Petr Šimr připravili pro všechny fanoušky pestrobarevných stavebnic Lego výstavu „Svět kostiček®". Ta nabídne průřez rozsáhlou soukromou sbírkou sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce. Výstava bude slavnostně zahájena vernisáží 12. října v 17 hodin a k vidění bude ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 2. ledna 2018.


„Na výstavě mohou návštěvníci vidět rozmanité tématické celky, například LEGO město s kolejištěm, přístavem a letištěm, středověké hrady, modelovou řadu vozidel Creator a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů, ale i z vlastní tvorby autora výstavy Ing. arch. Petra Šimra. Zajímavé bude nepochybně porovnání jednotlivých tematických celků z časového hlediska, kdy na první pohled budou patrné proporční i estetické rozdíly v exponátech podle roku jejich vzniku," uvedla Mgr. Hana Kuslová, kurátorka výstavy z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Na výstavě bude prezentováno i využití kostiček ve filmové tvorbě, věnuje se například tématu Simpsonovi, Zpátky do budoucnosti, Krotitelé duchů, Mimoni, Star Wars či sérii Lego Frozen. Expozici doplní skulptury zvířat a vozidel a sbírka dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, které byly známé pod pojmem Lego Baby Primo.

Součástí výstavy bude plnohodnotně vybavený dětský koutek, ve kterém si děti mohou ve čtyřech různě zaměřených sekcích hrát s kostkami Baby Primo, Duplo, Classic – Basic a Bionicle. Hrát si ovšem nebudou jen děti ve výstavě - Muzeum jihovýchodní Moravy zorganizuje hernu se stavebnicemi i na dětském oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně.

Muzeum připravilo také bohatý doprovodný program k výstavě po celou dobu jejího trvání. Z nejbližších akcí se jedná například o zábavný večer Legoween se spoustou her pro děti i rodiče. Večer se uskuteční 3. listopadu od 18 do 22 hodin a děti, které přijdou v kostýmu s motivem Lega, budou mít vstup zdarma. Na úterý 14. listopadu je pak plánována dílna Lego s vůní čokolády, kde si děti i rodiče mohou vyrobit želé a čokoládu ve tvaru legokostiček. Začátek je v 15 hodin. V nabídce je i lektorský program pro malé děti „Profese z kostiček" a komentované prohlídky a workshop s autorem výstavy.

S výstavou se pojí i soutěže o hodnotné ceny. Návštěvníci výstavy se mohou zapojit do slosovací soutěže o stavebnici vesmírné lodi Lego Millenium Falcon v hodnotě 3 500,- Kč a lístky.od Golden Apple Cinema na premiéru filmu STAR WARS: Poslední z Jediů. Připravena je také soutěž o nejpovedenější betlém z Lega.

Více informací o doprovodném programu a pravidla soutěží naleznete na www.14-15.cz a www.muzeum-zlin.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | alena.babicova@14-15.cz
M| +420 736 505 513

Ing. Silvie Lečíková
Vedoucí obchodního oddělení
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
M| silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz
M| +420 573 032 326