24. 11. 2017

Krajská galerie připravuje večer věnovaný vzpomínce na Jiřího Koláře

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve návštěvníky v pátek 24. listopadu v 17 hodin na večer věnovaný významnému básníkovi, výtvarníkovi a přední osobnosti české kultury Jiřímu Koláři. Večer s podtitulem „Každému osaměle jeho Olymp" bude zároveň derniérou výstavy „Jiří Kolář: Aristokrat umění – legenda světové koláže", kterou mohou návštěvníci vidět v grafickém kabinetu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Výstava bude prodloužena do neděle 3. prosince.


„Páteční podvečer v galerii bude věnován vzpomínkám na Jiřího Koláře s básníkem Miloslavem Topinkou. Návštěvníci se mohou těšit také na záznamy Jiřího Koláře, které bude číst herec Divadla Husa na provázku - Vladimír Hauser. O hudební doprovod se postará houslista Alois Zatloukal a klavírista Milan Maňásek," uvedl Pavel Petr, kurátor výstavy z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Výstava představuje výběr nejvýznamnějších koláží tohoto světoznámého výtvarníka z období od poloviny
60. let do poloviny 90. let. Kromě koláží mohou návštěvnici výstavy vidět také řadu rukopisných fragmentů zapůjčených z Památníku národního písemnictví v Praze, z nichž se některé přímo vyjadřují k jeho vlastnímu výtvarnému dílu. Součástí výstavy je také portrét Jiřího Koláře z roku 1947 od Kamila Lhotáka, který je zapůjčen z Muzea Kampa, nadace Jana a Medy Mládkových.

Více informací naleznete na www.14-15.cz nebo www.galeriezlin.cz

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M| alena.babicova@14-15.cz
M| +420 736 505 513