4. 12. 2017

14|15 BAŤŮV INSTITUT nabídne odpočinek od vánočního shonu

Vánoční čas ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU odstartoval v sobotu 2. prosince již tradičním Dnem pro dětskou knihu. Pro návštěvníky muzea, galerie i knihovny je připraven zábavný vánočně laděný program pro malé i velké návštěvníky. Lidé se mohou těšit na nejrůznější besedy, přednášky a především tvořivé dílny.


Již sedmý ročník Dne pro dětskou knihu nabídl výtvarné dílny i představení Divadla Kufr „Vánoční hra aneb Co andělé zvěstovali". „Během dne využilo 21 dětí možnosti bezplatné registrace a stali se tak čtenáři Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. V závěru akce byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže Můj nejmilejší vánoční dárek. Do výtvarné soutěže, která probíhala od 23. října do 28. listopadu, přišlo 178 obrázků, pro které hlasovali během dopoledne návštěvnici Dne pro dětskou knihu. Vybrány a oceněny byly čtyři nejlepší obrázky," uvedla Ludmila Vaňková z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Výstava obrázků je k vidění ve foyer budovy 15 až do 2. ledna 2018.

Krajská knihovna má připravený bohatý program i v následujících dnech. Ve středu 6. prosince v 17 hodin nabídne autorské čtení a besedu s autorkou románů Hana, Hotýlek či Slepá mapa Alenou Mornštajnovou. Další středu 13. prosince v 17 hodin zvou knihovníci na Adventní rodinné odpoledne, kde děti s rodiči budou moci navštívit hned tři vánoční dílny. Naučí se skládat vánoční origami ozdoby, vyrobí si sněhuláky nebo nazdobí perníčky. Příjemnou atmosféru podtrhne vystoupení žáků ze ZUŠ Harmonie a prodejní stánek Centra služeb a podpory Zlín. Pro děti je připravena 19. prosince odpoledne tvořivá dílna s názvem Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš?. Vánočně laděná bude také poslední hudební přednáška z cyklu Od baroka ke klasicismu II věnovaná Janu Ladislavu Dusíkovi.

Muzeum jihovýchodní Moravy si pro své návštěvníky připravilo k výstavě Svět kostiček na sobotu 9. prosince doprovodný program, a sice workshop ke stavebnicím Lego s autorem výstavy
Ing. arch. Šimrem. Dopoledne 17. prosince zase tutéž výstavu zpestří dílnička pro děti s přípravou sladkostí. Trochu jiný druh zábavy s legem nabídne 27. a 28. prosince „souboj generací", kde budou moci změřit své dovednosti malí i velcí návštěvníci.

V pátek 15. prosince si mohou lidé v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně odpočinout od vánočního shonu při čtení poezie v rámci akce Básníci v prostoru Zlín. Pro děti je přichystána 16. prosince Vánoční sobotní výtvarná dílna v galerii, ve které se stanou návrháři a vytvoří si vlastní designovou ozdobu. Sobotní večer si pak mohou milovníci dobré hudby zpříjemnit poslechem jazzu v kavárně budovy 15.

Více informací naleznete na www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | alena.babicova@14-15.cz
M| +420736 505 513