9. 1. 2018

Krajská galerie nabídne cyklus přednášek o architektuře

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připravila pro zájemce o architekturu projekt „Dům jako forma reprezentace". Jedná se o cyklus přednášek, který představí vily a rodinné domy, které spadají do první poloviny 20. století. První přednáška se uskuteční již 16. ledna v 18 hodin v přednáškovém sále 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.


Cyklus bude zahájen přednáškou zaměřenou na prostředí Zlína, především na vily baťovy rodiny a dalších ředitelů firmy. „Hlavní zájem k navýšení kapacity rodinného bydlení byl věnován výstavbě firemních domků firmy Baťa. Postupně se však architekti věnovali také projektování zakázek luxusních vil pro hlavní ředitele firmy," přiblížila program Karolína Juřicová, kurátorka sbírky architektury z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Další dvě přednášky, naplánované na 30. ledna a 13. února, se budou věnovat prvorepublikovým vilám od význačných českých moderních architektů, jako je například Adolf Loos, Arnošt Wiesner, Bohuslav Fuchs, Ladislav Žák či bratři Lubomír a Čestmír Šlapetové.

Poslední dvě, které se uskuteční 27. února a 13. března, se budou zabývat hlavními architekty světového formátu, jako je Frank Lloyd Wright, Ludwig Mies van der Rohe či Gerrit Rietveld, kteří vytvořili ikonické stavby rodinného bydlení.

Vstupné na jednotlivé přednášky je 59 Kč, pro studenty a seniory pak 39 Kč. Zakoupit lze také vstup na celý cyklus za zvýhodněnou cenu 250 Kč, pro studenty a seniory za 150 Kč.

Více informací naleznete na www.14-15.cz a www.galeriezlin.cz.

 

Kontakt:

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M| alena.babicova@14-15.cz

M| +420 736 505 513