17. 1. 2018

Literární soutěž Hledání

Do konce ledna mohou mladí literáti zasílat své práce do knihovny.


Středa 31. ledna 2018 je posledním dnem, kdy mohou děti ve věku od 6 do 15 let přihlásit své literární práce do okresního kola literární soutěže Hledání, kterou vyhlašuje Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Jedná se již o 18. ročník, který je tentokrát s podnázvem „Já jsem tvůj člověk" věnovaný domácím mazlíčkům.

„Každý účastník si může vybrat jedno ze zajímavých témat: Máme rádi zvířata, Jak trávím volný čas se svým mazlíčkem, Zachránil jsem zvířátko, Můj čtyřnohý kamarád nebo Můj kamarád z říše zvířat," sdělila Jana Hoferková, vedoucí oddělení pro děti.

Téma lze zpracovat jako prózu (povídku, pohádku, sci fi, fejeton apod.) nebo poezii či drama. Autor může poslat buď jeden příspěvek v próze (max. 3 strany formátu A4), anebo 3 básně. Soutěžní práce musí být opatřeny jménem a příjmením autora, celou adresou, věkem a třídou, názvem a adresou školy. Soutěžní práce lze zaslat na adresu: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, Vavrečkova 7040, budova 15, 760 01 Zlín nebo v elektronické podobě jako přílohu mailu na adresu detske@kfbz.cz.

Vítězové regionálního kola budou v dubnu odměněni Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně a nejlepší práce postoupí do krajského kola, kterého se zúčastní děti všech regionů Zlínského kraje.

Veškeré informace, podmínky a pravidla soutěže jsou zveřejněny na webu oddělení pro děti Zlínská knihovnička a na www.kfbz.cz.

 

Kontakt:

Bc. Jana Hoferková
Vedoucí oddělení pro děti
tel.: 573 032 513
e-mail: hoferkova@kfbz.cz

Mgr. Gabriela Winklerová
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
tel.: 573 032 505, 734 860 722
e-mail: winklerova@kfbz.cz

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín