26. 2. 2018

Březen měsíc čtenářů bude letos zaměřen na rodiny s dětmi

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se opět po roce zapojuje do celostátní akce Březen měsíc čtenářů, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Letos se knihovníci v rámci této akce zaměří zejména na rodiny s dětmi a podporu čtenářství dětí předškolního věku.


„Pro tuto cílovou skupinu nabízí krajská knihovna širokou paletu literatury, jak odborné pro rodiče, tak knihy a leporela pro nejmenší. Pro děti je v Ústřední knihovně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU k dispozici dětský koutek, hračky, zábavné stolní hry, dětské audioknihy a tematické kufříky (předčtenářské a logopedické). Od listopadu 2017 nabízí knihovna cenově zvýhodněné rodinné registrace. Čtenářství u nejmenších dětí, budování pozitivního vztahu ke knihám a čtení chce krajská knihovna podpořit také svým zapojením do celosvětového projektu S knížkou do života / Bookstart," uvedla Bc. Jana Hoferková, vedoucí oddělní pro děti Ústřední knihovny.

Na celý březen je připraven bohatý program pro děti i dospělé, na své si přijdou milovníci literatury, hudby, historie, cestování i sportu.

Březnový program odstartuje ve středu 7. března již tradičním jarním během s knihovnou. Kromě samotného běhu se návštěvníci dozvědí, jaká je vhodná běžecká strava a jaký je její vliv na sportovní výkon a zdraví.
V úterý 14. března bude pokračovat cyklus cestovatelských přednášek tentokrát s RNDr. Vladimírem Lemberkem, který v rámci své přednášky „Grónsko není jen led" představí největší ostrov na Zemi, jenž je místem pro svobodné putování v naprosto čisté přírodě.
Ve spolupráci se Střední školou pedagogickou a sociální Zlín se bude 15. března konat Pohádkové radování, zpívání a tancování na téma Co se děje pod hlubinou. Studenti mají pro děti připraveny dvě pohádky - Nevěsta vodního krále a Hledá se Nemo a také doprovodný hudebně taneční program.
V pátek 23. března se v Ústřední knihovně, na Podlesí a Jižních Svazích uskuteční oblíbený Večer s Andersenem. Letošním tématem bude „Nejen pejsek a kočička", pro děti je připraveno setkání a povídání s pracovníky ZOO Lešná, Útulku pro zvířata Zlín a veselé zvířátkové tvoření a aktivity pro děti. Tvořit budou moci děti i dospělí 27. března také ve výtvarné dílně s jarní a velikonoční tématikou. Březnový program uzavře přednáška a uvedení knihy Blanky Petrákové Obrázky z lázní (28. 3.), jež přináší nový pohled na historii luhačovického lázeňství prostřednictvím padesáti fotografií ateliéru Bruner – Dvořák, které doprovází padesátka krátkých příběhů.

V březnu již tradičně oceňují knihovny nejlepší čtenáře. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně v letošním roce ocení v Ústřední knihovně a v Obvodní knihovně Jižní Svahy kolektivy dětí mateřských škol, které dlouhodobě a pravidelně navštěvují programy pořádané knihovnou. Kromě drobné odměny bude pro děti připraven také zábavný program.

Podrobný program a více informací naleznete na webových stránkách knihovny www.kfbz.cz a na www.14-15.cz.

 

Kontakt:
Mgr. Gabriela Winklerová
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
Tel.: 573 032 505, 734 860 722
E-mail: winklerova@kfbz.cz

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
Tel: 736 505 513
E-mail: alena.babicova@14-15.cz