6. 3. 2018

Do krajské galerie zavítá David Vávra se svou výstavou

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně bude hostit výstavu známého herce a architekta Davida Vávry. Výstava pojmenovaná Běžet s domy představí jeho architektonické práce, doplněné o výtvarné a literární přesahy. K vidění bude v grafickém kabinetu galerie ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU od 7. března do 27. května. Slavnostní zahájení výstavy za účasti Davida Vávry se uskuteční 9. března v 17.00 hod.

 


Výstava nabídne ohlédnutí za jeho architektonickou a výtvarnou tvorbou. „Kromě několika vybraných staveb, které budou prezentovány i formou modelů, představí výstava typologicky pojatý průřez tvorbou, kresebné záznamy z cest, keramiku nebo předměty, vytvořené z fusingového skla. Nebudou chybět ani originály pastelů včetně skic a plánů k nerealizovaným a dosud nedostavěným projektům," uvedla kurátorka výstavy Karolína Juřicová z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.


Výstava ukáže novostavby, rekonstrukce veřejných staveb, řešení interiérů, rodinné domy a vily, stavby pro handicapované, zásahy ve veřejném prostoru, sakrální budovy, muzea a řešení výstavních expozic.


„K výstavě vznikla také publikace „Běžet s domy", která vytvořila soubor dosavadního díla architekta a jeho ateliéru. Bude k zakoupení a podpisu na vernisáži a také po celou dobu trvání výstavy na recepci budovy 14 továrního areálu," doplnila Karolína Juřicová.


K výstavě je připravena také komentované prohlídka s kurátorkou výstavy, která se uskuteční v úterý 3. dubna v 17 hodin.
Více informací na www.14-15.cz a www.galeriezlin.cz.

 

Kontakt:

Mgr. Barbora Mrázková
PR manažerka
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
M | barbora.mrazkova@galeriezlin.cz
M| +420 733 162 977

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
E-mail: alena.babicova@14-15.cz
Tel: +420 736 505 513