13. 3. 2018

Velikonoční čas ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU bude tvořivý i naučný

Také v období Velikonoc je ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU připraven zajímavý program pro děti i dospělé. Kromě aktuálních výstav muzea a galerie mohou lidé navštívit novou  panelovou výstavu a tvořivé dílny s velikonoční tématikou, ale také komentovanou prohlídku baťovské architektury.

 


Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně představí prostřednictvím panelové výstavy Když se Jidáš škaredil aneb Velikonoce přicházejí největší křesťanské svátky také z pohledu lidové tradice, jak ji ve svém díle zaznamenal národopisec, jazykovědec a pedagog František Bartoš. Výstava bude k vidění ve stálé expozici věnované této významné české osobnosti v 5. podlaží 14. budovy od 19. března do 15. dubna.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně přichystala pro děti v úterý 27. března od 14 do 16 hodin Velikonoční výtvarnou dílnu plnou jarního tvoření, ve kterých si každý malý návštěvník vyrobí veselé velikonoční ozdoby do květináčů.

Pracovníci oddělení muzejní pedagogiky si pro děti a jejich rodiče na Zelený čtvrtek 29. března připravili celodenní program Mrskačka, mrskačka, běda tom, kdo nemá korbáčka. „Děti i dospělí se dozví, jaké velikonoční zvyky se dodržovaly na zlínském panství v dobách Františka Bartoše a jaké vzory se tvořily na batikových kraslicích, které si mohou sami vyzkoušet v naší muzejní dílničce. Chybět neudou ani ukázky pletení tatarů, malování valašských kraslic i drátenické umění," pozvala na akci Jana Koštuříková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Pro mateřské školy a 1. – 5. ročník základních škol je v nabídce také edukační program o velikonočních zvycích na zlínském panství Přidajte nám vajíčko, milá matičko.

Ve stejný den odpoledne se mohou všichni milovníci typické zlínské architektury zúčastnit komentované prohlídky autobusem „Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína", na které kurátoři Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně netradičním způsobem seznamují účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi a budovami města Zlína. Vyjíždí se od 14|15 BAŤOVA INSTITUTU v 17.00 hod. „Vzhledem k velkému zájmu v loňském roce jsme tyto projížďky opět zařadili do naší nabídky. Kapacita autobusu je však omezena, proto doporučujeme zájemcům, aby si včas své místo rezervovali, a to na na recepci či webových stránkách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU," uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p. o.

Galerii a muzeum mohou lidé o Velikonocích navštívit každý den s vyjímkou Velikonočního pondělí, kdy bude uzavřen celý 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Knihovna bude mít zavřeno také ve státní svátek 30. března.
Více informací naleznete na www.14-15.cz.

 

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | alena.babicova@14-15.cz
M| +420736 505 513