20. 4. 2018

V krajské knihovně vyhlásili vítěze okresního kola literární soutěže Hledání

Ve středu 18. dubna se konalo slavnostní vyhlášení vítězů okresního kola literární soutěže pro děti Hledání, kterou vyhlašuje Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Jedná se již o 18. ročník, tentokrát věnovaný domácím mazlíčkům s tématem: Já jsem tvůj člověk. Všichni mladí autoři mohli popustit uzdu své fantazii a rozepsat se o svých kamarádech z říše zvířat, o přátelství, o svých zážitcích a dobrodružstvích, která se svými mazlíčky zažili, o záchraně i ochraně živočichů.


Do soutěže svou prací od loňského října do konce ledna letošního roku přispělo 104 dětí, z toho 67 děvčat a 37 chlapců z celkem 21 škol z celého okresu Zlín. Zvolená témata bylo možné zpracovat jako prózu (76 příspěvků) či poezii (28 příspěvků).

Práce četlo a hodnotilo sedm porotců z řad pedagogů a knihovníků. Soutěžilo se v pěti kategoriích (1. až 3. třída, 4. a 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída, speciální kategorie). Děti, které v jednotlivých kategoriích obsadily 1. – 3. místo, byly odměněny knižními cenami a drobnými dárky, dále byly předány ceny poezie a zvláštní uznání. Vybrané práce byly v průběhu odpoledne představeny v rámci autorských čtení. Pořad hudebně doprovodili žáci ZUŠ Harmonie Zlín, pod vedením MgA. Michala Hutyry.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnili radní Zlínského kraje pro kulturu, památkovou péči, církve, mládež a sport pan Mgr. Miroslav Kašný a vedoucí odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Zlínského kraje paní PhDr. Romana Habartová.

Všechny vítězné práce postoupily do krajského kola, jehož vyhlášení se uskuteční 5. června 2018 v 10 hodin ve 2. podlaží budovy 15 (sál B) 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Soutěž je důkazem, že mladá generace má stále zájem o literaturu, čtení a umění. Možná je mezi oceněnými někdo, kdo nás v budoucnu potěší povídkou nebo románem a uspěje na poli literárním.

 

Kontakt:
Mgr. Gabriela Winklerová
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
Tel.: 573 032 505, 734 860 722
E-mail: winklerova@kfbz.cz

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
Tel: 736 505 513
E-mail: alena.babicova@14-15.cz