24. 4. 2018

Na derniéře výstavy Otakara Lebedy zazní verše básníka Ladislava Jurkoviče

S výstavou věnovanou významnému malíři Otakaru Lebedovi se v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně slavnostně rozloučí večerem plným veršů. V rámci cyklu Básníci v prostoru Zlín se v pátek 27. dubna v 18.30 hodin uskuteční pořad „Básník a plno slov". Samotnou výstavu, na které je k vidění výběr z Lebedovy tvorby, přes padesát děl, zapůjčených z veřejných galerií i soukromých sbírek, mohou návštěvníci vidět ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU až do 6. května 2018.


„K zakončení výstavy Otakara Lebedy jsme připravili večer veršů z celoživotního díla letos osmdesátiletého básníka Ladislava Jurkoviče. Autora představí básník Jakub Chrobák a hudebně tento večer bude provázet Josef Keller. Úvodní část večera bude patřit kurátorce výstavy Pavlíně Pyšné, která promluví o životě malíře Otakara Lebedy a jeho rozsahem i obsahem výjimečném malířském díle, které vzniklo v rozmezí pouhých devíti let," uvedla Karolína Juřicová z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

„Básník Ladislav Jurkovič, vlastním jménem Ladislav Soldán, je známý v kontextu české slovesnosti spíše jako literární historik, kritik a editor. Ve své odbornosti se zabýval především dílem F. X. Šaldy, Jaroslava Haška, Karla Dostála Lutinova a celou Katolickou modernou. V poslední době pracuje na editování kritického díla Miloše Dvořáka", doplnil organizátor večera Pavel Petr z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Více informací naleznete na www.14-15.cz a www.galeriezlin.cz.

 

Kontakt:

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M| alena.babicova@14-15.cz

T  | +420 573 032 120