11. 6. 2018

Ohňostroj umocnil jedinečný zážitek z koncertu pod širým nebem

Dnešní charitativní koncert na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU si nenechalo ujít přes patnáct set návštěvníků. Po slavnostním přivítání hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem před hlavním koncertem vystoupila skupina The Chargers a následně zahrála Filharmonie Bohuslava Martinů díla německého skladatele G. F. Händela – Vodní hudbu a Hudbu ke královskému ohňostroji. A ohňostrojem byl také dnešní večer slavnostně ukončen.


Návštěvníci byli z koncertu nadšení. Pod širé nebe na platformu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU si jej přišlo poslechnout na 1500 lidí. Program si užili nejen milovníci klasické hudby, ale také příznivci kapely The Chargers, která vystoupila jako předskokan. Zážitek z posledních minut skladby Hudba ke královskému ohňostroji, v podání zlínské filharmonie, umocnil opravdu velkolepý ohňostroj, který také celý dnešní večer zakončil.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na charitativním koncertu podíleli. Velké poděkování patří skupině The Chargers, která se zhostila role předskokana, hudebníkům zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů za úžasný hudební žážitek, moderátorovi Onřeji Cardovi a zejména všem, kteří akci organizačně zvládli. Poděkování patří také návštěvníkům za jejich charitativní podporu a věřím, že pondělní večer byl pro všechny zúčastněné opět jedinečným zážitkem. Hudba v podání filharmoniků podtržená nádherným ohňostrojem zazněla ve Zlíně poprvé," řekla Ing. Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p. o.

Výtěžek ze vstupného ve výši 69 200 Kč společně s příspěvkem v kasičkách, do kterých mohli návštěvníci vkládat také po celý večer, poputuje na podporu Potravinové banky ve Zlínském kraji, z.s..

Charitativní koncert se konal pod záštitou radní pro oblast sociálních záležitostí, neziskového sektoru a rodinné politiky Michaely Blahové a radního pro oblast kultury, památkové péče, církví, mládeže a sportu Mgr. Miroslava Kašného.

Pořadateli koncertu byli 14|15 Baťův institut, p. o., Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s. a Zlínský kraj.
Akce se konala za finanční podpory statutárního města Zlína a NADACE ŽIVOT UMĚLCE. Poděkování patří také partnerům akce - bezpečnostní agentuře SG3 a CREAM Real Estate, s.r.o. a PYRO MORAVIA, s. r. o.

 

 

Připomenout si atmosféru koncertu a poslední melodie skladby Hudba ke královskému ohńostroji za doprovodu velkolepého ohňostroje můžete prostřednictvím videí níže.