20. 6. 2018

Koncert pod širým nebem podpořil Potravinovou banku Zlínského kraje částkou přes 72 tisíc korun

V pondělí 11. 6. se na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU uskutečnil charitativní koncert zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů na podporu Potravinové banky ve Zlínském kraji, z. s.. Zlínská filharmonie pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera zahrála unikátní díla německého skladatele G. F. Händela - Vodní hudbu a Hudbu ke královskému ohňostroji. Zážitek z posledních minut skladby Hudba ke královskému ohňostroji umocnil nádherný ohňostroj, který také pondělní večer zakončil. Koncert si pod širým nebem užilo přes patnáct set lidí.


Kromě zakoupení vstupenky na koncert mohli návštěvníci14|15 BAŤOVA INSTITUTU podpořit potravinovou banku také příspěvkem do pokladniček, do kterých mohli vkládat peníze již od spuštění předprodeje v květnu až do skončení koncertu.

Sbírka v pokladničkách skýtala 2 876 korun a spolu s podílem 50 % ze vstupného činil celkový charitativní příspěvek 72 076 korun, který byl předán na konto Potravinové banky ve Zlínském kraji, z.s.

Potravinová banka ve Zlínském kraji zdarma získává přebytky potravin z obchodních řetězců, ze zemědělství, potravinářského průmyslu a z veřejných sbírek. Darované potraviny banka bezpečně skladuje a distribuuje odběratelským organizacím. Potravinová banka ve Zlínském kraji pomáhá sytit rodiny s dětmi, osoby bez domova a další lidi ohrožené nedostatkem potravin.

Poděkování patří všem pořadatelům a partnerům akce – Zlínskému kraji, Filharmonii Bohuslava Martinů, kapele The Chargers, moderátorovi Ondřeji Cardovi, NADACI ŽIVOT UMĚLCE, statutárnímu městu Zlín, bezpečnostní agentuře SG3, skupině CREAM Real Estate, s.r.o. a ohňostrůjcům PYRO MORAVIA.