13. 7. 2018

Projděte se s pastelkami městem Zlín

Na recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU mohou návštěvníci nově zakoupit pracovní sešit pro děti s názvem „S pastelkami městem - Zlín", který provede děti centrem města a zajímavou a poutavou formou představí jeho historii i architekturu.


Pracovní sešit představuje hlavní historické milníky města. První polovina se věnuje předbaťovské éře - pravěkému Zlínu, kostelu sv. Filipa a Jakuba, náměstí, zlínském hradu a zámku. Druhá polovina pak informuje o Tomáši Baťovi, obytných čtvrtích, Baťově vile, 21. budově a 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Uprostřed publikace je mapa centra města.

Samostatná stranka je věnována 14|15 BAŤOVU INSTITUTU, kde se nejen děti dozvědí stavební historii továrních budov 14 a 15, kde nyní sídlí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně.

Pracovní sešit, který je vybaven pastelkami a obsahuje zajímavé úkoly, zakoupíte na za 55 Kč.

Na recepcích můžete zakoupit také další upomínkové předměty z návštěvy kulturně vzdělávacího centra 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, jako je například spinner, náramky, turistické známky, praktická taška, pohlednice, atd.