18. 9. 2018

Historii rodu Habsburků přiblíží přednáška i výstava ve zlínském muzeu

V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně mohou návštěvníci do 14. října vidět výstavu Pochodem pod císařským praporem, která připomíná nejen památné události roku 1918, ale i předchozí období nadvlády habsburské monarchie. Více o historii rodu Habsburků v českých zemích se návštěvníci mohou dozvědět také na doprovodném programu k výstavě, na přednášce historika Jiřího Pernese, jenž se uskuteční 20. září v 17 hodin v přednáškovém sále B ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.


„Přednáška s názvem Habsburkové a české země v 19. a 20. století se zaměří na hospodářský, kulturní i politický vývoj v českých zemích v tomto období a na osobnost a vládu Františka Josefa I. Přednášet bude historik, spisovatel a politik Doc. PhDr. Jiří Pernes, PhD., odborník na habsburskou tématiku," pozvala na přednášku Silvie Lečíková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.
Návštěvníci výstavy Pochodem pod císařským praporem se mohou seznámit nejenom s habsburskými panovníky, ale i s válečnými konflikty, kterých se museli zúčastnit čeští vojáci v řadách rakouské armády.

K vidění je na ní spousta zajímavých předmětů, jako například zbroj používaná za třicetileté války, uniforma rakouského důstojníka z období napoleonských válek, uniformy rakousko-uherské armády z konce 19. století či výstroj rakousko-uherských vojáků a legionářů z první světové války. Vystavené stejnokroje doplňuje kolekce zbraní habsburské armády, která dokumentuje technický vývoj palných zbraní v průběhu čtyř století.

Výstavu uzavírá část věnovaná vzniku Československa dne 28. října 1918 a následným událostem ve zlínském regionu.

Více informací na www.muzeum-zlin.cz a www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
E-mail: alena.babicova@14-15.cz
Tel: +420 736 505 513