12. 10. 2018

Pomoc z nebe zlínské onkologii

Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se ve čtvrtek 18. října od 15 hodin uskuteční akce „Pomoc z nebe zlínské onkologii" v rámci charitativního projektu Pomáháme onkologii. Poprvé ve Zlíně bude představeno létající auto a na přednášce Pavla Březiny se návštěvníci dozvědí o Africe na padáku. Dobrovolné vstupné podpoří zlínskou onkologii.


„Na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se uskuteční další charitativní akce, která bude atraktivní pro návštěvníky všech věkových kategorií. Akci podporuje pan Pavel Březina, ředitel společnosti Nirvana Systems, který představí první létající auto na světě s registrační značkou. Společnost ze Zlína zkonstruovala létající vozidlo, které se ve vzduchu vznáší jako vírník a po přistání dokáže jet po silnici jako automobil. Na platformě budou vystaveny dva vírníky, pro děti i dospělé budou velkou atrakcí. Bude představeno originální cestování vzduchem, ale také další možnosti využití, například jako rychlého záchranného prostředku," pozvala na akci Petra Kubíková, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut.

Pro návštěvníky je připravena od 17 hodin přednáška Pavla Březiny, který je vícemistr Evropy i světa v motorovém paraglidingu a v letošním roce získal stříbrnou pozici ze závodu motorových paraglidů Icarus Trophy v Africe. Na přednášce se dozvíme o průletu přes území tří států - Jihoafrické republiky, přes Botswanu do Zimbabwe, přes Národní parky Zambezi a Viktoriiny vodopády.
Vstupné na akci je dobrovolné. Vybraná částka poputuje na charitativní projekt Pomáháme onkologii.

„Projekt Pomáháme onkologii vznikl před třemi lety s cílem zajišťovat finanční prostředky na zvýšení komfortu při léčbě pacientů Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Během této doby se již podařilo přispět částkou přes jeden milion dvě stě tisíc korun. Cílem projektu je zapojit zájemce do pomoci onkologii ve zlínské nemocnici," uvedl Marek Šikula, ředitel společnosti Ofsito s. r. o., zakladatele projektu.
Lidé mohou také svým příspěvkem ve výši 50 Kč na zlínské onkologické centrum získát šanci na unikátní zážitek – let vírníkem. Štastný účastník letu bude vybrán během čtvrteční charitativní akce.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.

Více informací na www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | alena.babicova@14-15.cz
M| +420736 505 513