19. 10. 2018

Návštěvníci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU podpořili zlínskou onkologii

Ve čtvrtek odpoledne se ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU uskutečnila akce „Pomoc z nebe zlínské onkologii" v rámci charitativního projektu Pomáháme onkologii. Lidé na platformě mohli obdivovat dvě vystavená létající auta a posluchači si užili přednášku Pavla Březiny. Výtěžek z příspěvků návštěvníků poputuje ve prospěch pacientů zlínské onkologie.


Akci podporřil pan Pavel Březina, ředitel společnosti Nirvana Systems, který společně s hejtmanem Zlínského kraje přijel ve virníku přímo na platformu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a poprvé ve Zlíně představil návštěvníkům létající vozidla.

Po krátkém přivítáním ředitelkou příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut Petrou Kubíkovou pozdravil návštěvníky hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek společně s Vlastimilem Vajdákem z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Pavlem Březinou a Markem Šikulou, ředitelem společnosti Ofsito s. r. o., zakladatelem projektu Pomáháme onkologii.

V 17 hodin se v kavárně konala přednáška vícemistra Evropy i světa v motorovém paraglidingu Pavla Březiny, který poutavě vyprávěl o zážitcích ze závodu motorových paraglidů Icarus Trophy v Africe a průletu přes území tří států - Jihoafrické republiky, přes Botswanu do Zimbabwe, přes Národní parky Zambezi a Viktoriiny vodopády. Na konci akce byl vybrán šťastný účastník letu virníkem. Šanci na let virníkem mohli návštěvníci získat svým příspěvkem na zlínské onkologické centrum.

„Celkem se v rámci akce podařilo vybrat prostředky ve výši přes 17 tisíc Kč. Ty budou sloužit ke zvýšení komfortu při léčbě pacientů Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně," uvedl Marek Šikula.
„Jsme rádi, že se ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU konala další charitativní akce, pro návštěvníky byl připraven zajímavý program a příspěvky všech poslouží dobré věci," doplnila Petra Kubíková.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.

  

Více informací na www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | alena.babicova@14-15.cz
M| +420736 505 513