24. 10. 2018

Výročí vzniku Československa oslaví muzeum a galerie volným vstupem i zajímavým programem na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU

Na sté výročí vzniku samostatného československého státu, připadající na neděli 28. října, nabídne Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně společně s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně návštěvníkům dárek v podobě vstupu zdarma do všech stálých expozic a krátkodobých výstav. Zdarma mohu lidé navštívit také Muzeum luhačovického Zálesí či hrad Malenovice a památník Ploština. Na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se uskuteční videomappingový večer nazvaný „100 let v živých obrazech".


Po celou neděli budou mít návštěvníci zdarma vstup do všech prostor Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. „Navštívit mohou například novou výstavu „Domov, který by byl pýchou", která představí interiérové celky z éry prvorepublikového bydlení, jako je například ložnice M. Novosadové či kuchyň V. Karfíka. Výstava je doplněna panelovou částí, která zachycuje historii bytové výstavby ve Zlíně a přestavuje aktivity firmy Baťa v oblasti bydlení," pozvala na výstavu Silvie Lečíková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Během otevírací doby jsou pro návštěvníky připraveny také prohlídky hradu Malenovice. „Volným vstupem na prohlídky hradu a do výstav v přilehlé hájence chce muzeum podobně jako v dalších objektech zdůraznit výjimečnost tohoto svátečního dne," doplnila Silvie Lečíková.

Využít vstupu zdarma mohou návštěvníci také do všech expozic a výstav v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně. Jednou z výstav, kterou mohou návštěvníci v daný den vidět, je projekt „Nová doba – nový život – meziválečná architektura v lázních Luhačovice 1918 – 1948", který byl připraven k jubilejnímu 100. výročí vzniku republiky. Výstava seznamuje s architektonickým děním ve významném lázeňském městě v meziválečné éře. V Luhačovicích byla v tomto období realizována řada zajímavých staveb od předních českých architektů, například B. Fuchse, L. Machoně, J. Skřivánka, M. Kopřivy, E. Králíka, F. Roitha a O. Pořízky.

Od 19 hodin se na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU uskuteční interaktivní videomappingový večer k oslavám 100. výročí založení Československé republiky „100 let v živých obrazech".
„Program bude komponován ze tří na sebe navazujících vstupů. Večer zahájí projekce nazvaná „100" od Františka Pecháčka & Ondry Mikuly, prvních laureátů festivalu MASKA. Následovat bude interaktivní instalace známého uskupení 3dsense „Faces", která kombinuje snímání pohybu s velkoplošným videomappingem a na závěr budou promítnuty audiovizuální studentské práce, které byly vytvořeny díky společnému projektu 14|15 Baťova institutu, p.o., s Fakultou aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně," pozval na akci ředitel Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně Václav Mílek.

Více informací naleznete na www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | alena.babicova@14-15.cz
M| +420736 505 513