10. 6. 2019

Střešní terasa 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ožije večerní akcí BLÍZKO NEBE

Komorně pojatá akce BLÍZKO NEBE se návštěvníkům otevře v neděli 16. června od 18 hodin. V příjemné podvečerní atmosféře se uskuteční kytarový koncert hudebníka Ondřeje Svačiny doplněný přednáškou na téma baťovské architektury v podání kurátora Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.


„Víme, jak zpříjemnit víkendový podvečer v našem městě. Na neděli jsme připravili koncert BLÍZKO NEBE, který zazní na střešní terase 14. budovy. Návštěvníkům se otevře opravdu originální pohled na zlínskou architekturu s výjimečnou komorní atmosférou," uvedla akci Ing. Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Svou premiéru měla akce už loni v září, kdy se setkala s velkým zájmem. Terasa budovy 14, která není veřejnosti běžně přístupná, nabízí nevšední podívanou na pulzující večerní Zlín, která bude doplněna o odborný výklad kurátora galerie.

Ještě krátce k osobě muzikanta Ondřeje Svačiny. Ten vystudoval klasickou a jazzovou kytaru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a vystupoval například s Abbou revival, 80´s Factory a Alicí Konečnou. Lidem je mimo jiné znám jako člen kapely Foxy Hunters.

„Všem zájemcům doporučujeme včasnou koupi vstupenek, kapacita terasy je totiž omezená. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji na recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU či online na webových stránkách www.14-15.cz," doplnila Ing. Petra Kubíková.

Více informací na www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M| alena.babicova@14-15.cz

M| +420 736 505 513