11. 7. 2019

Hrad Malenovice se opět návštěvníkům otevře i v noci

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně zve návštěvníky na noční prohlídku hradu, která se uskuteční již v sobotu 13. července. Na bohatý program na hradě se návštěvníci mohou těšit po celé léto.


„V sobotu 13. července od 20 do 23 hodin je na hradě Malenovice pro návštěvníky připraven bohatý noční program. Ještě za světla spatří před hradem tance s šátky, po setmění vypukne světelná a ohňová show Fuerza del Fuego. Skupina historického šermu Berendal se postará o trochu té poctivé řežby, zatímco v sálech budou korzovat dámy a pánové v historických kostýmech. Během večera vystoupí pěvecký sbor Mužáci a mužský pěvecký sbor z Kašavy. Gotická hudba doprovodí dobové tance v Malovaném sále a dojde i na kramářskou píseň,  kratochvilky a kvíz pro děti,“ pozvala na akci Silvie Lečíková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

V sobotu 13. července bude v prostorách hradu Malenovice zahájena také nová výstava Volání dálek o expedicích a výzkumech spolku Zoogeos za 25 let jeho trvání. Ta bude k vidění do 29. září.

Další noční prohlídka se uskuteční ve stejný čas v sobotu 24. srpna.

V hájence u hradu Malenovice mohou lidé během léta navštívit také sezónní panelové výstavy „Valašský krúžek Malenovice“, která představuje významný fenomén kulturního a společenského života Malenovic
2. poloviny 20. století, a „Vzpomínání bez vzdychání“, jež je věnovaná osobnosti PhDr. Karla Pavlištíka, etnografa Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a jednoho z autorů stálé expozice na hájence „Dřevo, proutí, sláma“.

 Pro děti i dospělé jsou během léta na hradě a v hájence připraveny na objednávku také tvořivé dílny. V expozici Dřevo, proutí, sláma si mohou návštěvníci v rámci dílny „Košulenka tenká, šila ju panenka“ připomenout život našich předků a podle malenovického kroje si v příjemném prostředí vyzkoušet vyšívání půvabných motivů inspirovaných místní krojovou výšivkou.

Dílna „U tkalce nitky“ v hradní expozici představí řemesla našich předků spojená s výrobou látek. „Povíme si a ukážeme, jaké nástroje bylo třeba ovládat, aby vznikla nit či plátno a jaké materiály můžeme z přírody využít. Děti si mohou vyzkoušet, jak vzniká tkanina a utkat si náramek,“ doplnila Silvie Lečíková.

Obě dílny jsou vhodné pro děti starší 6 let.

Každou prázdninovou neděli je možné si objednat také dětskou prohlídku hradu.

Více informací na www.muzeum-zlin.cz.

Kontakt:

Ing. Silvie Lečíková
Vedoucí obchodního oddělení
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, p. o.
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, Zlín
E-mail: silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz
Tel:734 769 971

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, Zlín
E-mail: alena.babicova@14-15.cz
Tel: +420 736 505 513

Foto: archiv MJVM ve Zlíně