12. 11. 2019

14|15 BAŤŮV INSTITUT podpoří Světový den předčasně narozených dětí. V sobotu 16. listopadu se rozsvítí do purpurova.

Přijďte podpořit Světový den předčasně narozených dětí do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Budova číslo 15 se na jeho počest rozzáří do purpurova stejně jako The Empire State Building, opera v Sydney nebo například Niagarské vodopády. 


Tovární budova číslo 15, která je součástí krajského kulturně vzdělávacího centra 14|15 BAŤŮV INSTITUT, se v sobotu 16. listopadu od 18 do 19 hodin, tedy v předvečer Světového dne předčasně narozených dětí, zbarví do purpurova. Zlín se tak poprvé připojí ke světovým metropolím, které se do projektu zapojují.

V Česku se do purpurové barvy zahalí známé budovy jako například Tančící dům v Praze, Špilberk v Brně, českobudějovická radnice, karlovarský grandhotel Pupp nebo Hněvín v Mostě. Ve světě se připojí Eiffelova věž, The Empire State Building, opera v Sydney, Bratislavský hrad nebo například Niagarské vodopády.

Světový den předčasně narozených dětí (World Prematurity Day – zkráceně WPD) byl ustanoven na historicky prvním setkání organizace EFCNI a partnerských rodičovských orgnaizací v Římě roku 2008.
17. listopad nebyl zvolen náhodou. V tento den se jeden ze zakládajících členů organizace EFCNI (European Foundation for the Care of Newborn Infants) stal hrdým otcem dcery poté, co ztratil trojčata kvůli jejich předčasnému narození.

„I 14|15 BAŤŮV INSTITUT podpoří toto vážné téma v rámci osvěty společnosti. Akce má globální rozměr, proto se k ní v sobotu 16. listopadu velmi rádi připojíme. Nasvícením jedné z našich budov tak vyjádříme podporu nejen problematice samotné, ale konkrétně i rodičovské organizaci Nedoklubko za její záslužnou činnost. Bude pro nás poctou, zařadit se do galerie známých budov zvučných jmen, které jsou v celosvětovém projektu zainteresované," uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

„V České republice se Světový den předčasně narozených dětí připomíná od roku 2010. Hlavní oslavy se konají v Praze na Žofíně, kde je jim věnován již tradičně celý den zakončený slavnostním galavečerem. Během něj Nedoklubko ve spolupráci s Českou neonatologickou společností uděluje ceny Purpurového srdce osobnostem české neonatologie," informovala k programu koordinátorka Nedoklubka ve Zlíně Karla Uherková.

14|15 BAŤŮV INSTITUT tedy zve všechny příznivce, kterým není toto téma lhostejné, aby přišli akci podpořit. Další informace nalenzete na www.nedoklubko.cz, popř. www.14-15.cz.

.
Kontakt:
Petra Štrofová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | petra.strofova@14-15.cz
M| +420736 505 513